Новини » Політика 5 жовтня, 2018, 13:32
Снєгирьов закликав до створення антиугорського дипломатичного фронту

У ситуації з Угорщиною маємо апелювати до міжнародних інституцій. Адже економічне зростання цієї держави відбувається за рахунок європейських інвестицій. Тож, наголосивши на невідповідності конституції Угорщини європейським нормам, отримаємо додаткові політичні та економічні бонуси.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Він переконаний: у ситуації, що виникла між Угорщиною та Україною, мусимо апелювати до міжнародних інституцій, зокрема – Ради Європи та ООН.

«У 2015 році Угорщина, фактично, вийшла з перемовного процесу із державами Європи щодо розміщення біженців. До того ж, у конституції цієї країни закріплена заборона про розселення представників інших народностей», – розповів Снєгирьов.

Тому він вважає це козирем, який сама Угорщина дала Україні. Окрім того, у 2018-му Угорщина в односторонньому порядку вийшла із перемовного процесу щодо карти біженців та мігрантів, яку розробляли в ООН.

«Кращого подарунку від Угорщини нам немає. Уряд цієї держави напряму залежить від європейських грошей. Інвестиції у їхню економіку становлять 27 мільярдів. Якщо ми зараз вийдемо у Раду Європи із питанням порушення Угорщиною прав і щодо невідповідності їхньої конституції загальноєвропейським нормам, отримаємо додаткові політичні та економічні бонуси», – розповів експерт.

Тож після цього, на його думку, настрої влади в Угорщині «зміняться докорінно». Адже економічне зростання їхньої держави пов’язане, зокрема, і з позиками європейських держав.

«Крім того, маємо апелювати і до держав-сусідів: Словаччини, Сербії та Румунії. Одні ми не вистоїмо. Мусимо організувати антиугорський дипломатичний фронт, якби пафосно воно і не звучало. Це має стати на заваді створення ідеї великої Угорщини», – підкреслив Снєгирьов.

Адже такі дії України, на його думку, ніхто не сприйме агресивно – захист інтересів власної держави є суто українським питанням.

«Коли Угорщина виступає проти розміщення української бази в українському місті Берегове, постає питання: який стосунок ця держава має до суто внутрішніх питань України? Що ж до «порушення Україною прав угорської меншини», то наразі на Закарпатті діє 50 угорських шкіл, 70 дошкільних закладів, де 5 тисяч дітей навчаються угорською мовою. Що ми порушуємо?», – дивувався Снєгирьов.

Тому й про жодні утиски тут і не йдеться.

«У той час уся історія перебування Угорщини на українських землях Закарпаття – це етноцид щодо корінного українського населення. За роки їхньої окупації було знищено 54 тисячі українців Закарпаття. Угорщина перепросила за цей етноцид? Ні. Маємо вимагати від уряду Угорщини вибачення за масове знищення українського населення. Наша відповідь має бути дзеркальною. Спочатку вибачтеся за свої репресії, а потім ми із вами розмовлятимемо», – обурювався Дмитро Снєгирьов.

Як повідомлялось, у відносинах України та Угорщини розпочалася нова криза після того, як було оприлюднене відео з церемонії прийняття закарпатських мешканців у громадянство, що проходила у консульстві в Береговому.

Після цього консула Угорщини у Берегово оголосили персоною нон грата в Україні.

У відповідь Угорщина вислала українського консула з Будапешта.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-17 17:50 :33