Новини » Політика 5 жовтня, 2018, 19:22
Політичний діяч пояснив, який компроміс необхідний для вступу України до НАТО
ZIK
ZIK

Президент Петро Порошенко збере 300 голосів народних депутатів для зміни Конституції щодо НАТО. Але щодо вступу в НАТО нам потрібен внутрішньоукраїнський компроміс. Поки не буде референдуму щодо членства, то це питання не можна піднімати.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив дипломат Андрій Ніколаєнко.

Нагадаємо, 3 вересня 2018 року Президент України зареєстрував зміни до Конституції України щодо закріплення у ній європейського та євроатлантичного напряму розвитку держави.

«Як тільки Президент буде впевнений, що в нього є 300 голосів для зміни Конституції щодо НАТО, то одразу ж це питання будуть голосувати в парламенті. Я впевнений, що 300 голосів буде зібрано, дивлячись на те, до чого закликає Президент із білбордів і щодо армії, і НАТО. Ми розуміємо, що, найімовірніше, ці голоси будуть зібрані, і це частина його передвиборчої кампанії», – зазначив дипломат.

Однак, за його словами, зміни в Конституції не наблизять нас до НАТО. Якщо проаналізувати вступ у НАТО країн із пострадянського простору, то жодна з них не вносила таких змін у свої конституції. 

«Мені дуже сумно, що кожен президент вважає, що він краще знає, що треба міняти в Конституції. Теперішній хоче в НАТО і ЄС, попередній приймав Харківські угоди, ще попередній змінював повноваження. Кожен грається з Конституцією. Я вважаю це неприпустимим, і народ України заслуговує мати Конституцію, до якої ніякий президент не має можливості запхати свої руки. Якщо ми так орієнтуємось на країни НАТО, то потрібно проаналізувати, як і коли замінувались конституції в цих країнах. У жодній в конституції не передбачалось членство», – зауважив Ніколаєнко.

Також пан Ніколаєнко додав, що ще в 2008 році Україні дали чіткий сигнал про можливість членства в НАТО. Але Україна ніяких зустрічних кроків не робить, і тут справа не тільки в армії чи обороні.

«Минуло 10 років, і нам знову дали чіткий сигнал про можливість членства. Нас зараз блокує Угорщина, з якою в нас проблеми через паспорти, через мовне питання. При цьому генсек НАТО сказав, що потрібно знаходити можливість і покращувати відносини з Росією. Я вважаю, що нам потрібен внутрішньоукраїнський компроміс. Поки не буде референдуму щодо членства, то це питання не можна піднімати», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 15:27 :15