Новини » Політика 5 жовтня, 2018, 15:37
Квурт: Треба зрозуміти, що спонукає Угорщину роздавати паспорти на Закарпатті
ZIK
ZIK

Насправді, Україна вже давно чекала на те, коли МЗС продемонструє позицію і захистить інтереси своєї держави. Бо якщо іноземний дипломат, наприклад, в Берегово порушує українське законодавство, то на це треба звернути увагу і діяти у відповідності до міжнародних норм. Інша річ, що потрібно з’ясувати природу таких речей.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив міський голова м. Винники та секретар Львівської міської ради 2006-2010 років Володимир Квурт.

«Ми повинні з’ясувати і не нехтувати інтересами угорців, які мешкають на Закарпатті. Також варто зрозуміти, що сьогодні спонукає Угорщину активізувати свої дії стосовно роздачі паспортів. Таким чином ми будемо думати не тільки про сьогоднішній день, але й про завтрашній», – сказав Квурт.

Він наголосив, що має на увазі створення усіх умов, аби Закарпаття було не тільки територіально частиною України.

«Сьогодні угорцям для того, щоб проїхати до Будапешта, потрібно лише декілька годин, а до найбільшого міста України набагато більше. Тому, якщо ми хочемо, що закарпатці були інтегровані в українську систему, а не опинилися на місці кримчан та мешканців Донбасу, їх треба зв’язати дорогами, транспортним сполученням і такими механізмами, які нададуть їм можливість вивчати українську мову і продовжити своє навчання в українських вищих навчальних закладах», – вважає він.

Він також зазначив, що варто працювати над тим, щоб український паспорт був не менш затребуваний, аніж угорський. Адже саме це і є абсолютно банальні і прості кроки, щоб зробити привабливим життя в Україні угорських співвітчизників. Що ж до мовного бар’єру, на його думку, проблема підігрівається не випадково.

«Коли в Україні піднявся скандал щодо мовного закону, то його джерело переважно розповсюджувалося від однієї або двох осіб, які зацікавлені в ситуації, а також проросійськи налаштованими організаціями. Тому не треба на це звертати увагу, а виходити абсолютно з природного підходу. Бо якщо це мешканці та громадяни України, вони мають можливість вивчати угорську мову та нею спілкуватися, але ми як держава повинні дати можливість і шанс нашим громадянам вчити і знати державну мову», – наголосив Квурт.

Тому, на його думку, даючи можливість навчатись на державній мові, угорці матимуть  також шанс продовжити своє навчання у ВНЗ України, а згодом навіть піти на державну службу і стати успішними.

«Коли ми зв’яжемо Україну, ми створимо економічні умови для цього регіону. Повірте,  багато з них будуть інвестувати і шукати можливості навіть залучити кошти з тої ж Угорщини в Україну. Бо можливості Закарпаття набагато привабливіші, ніж ті, які сьогодні є в Угорщині», – вважає він.

Нагадаємо, послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню було вручено ноту з інформацією про те, що, відповідно до статті 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, у зв’язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул консульства Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 08:54 :45