Новини » Політика 5 жовтня, 2018, 16:06
Капсамун: Росія робить все, щоб затиснути Україну з двох боків

Російська Федерація шукатиме по всьому периметру наших кордонів ті держави, які можна підбурити на дії проти України. Адже навіть на початку 2014 року Жиріновський відкрито говорив, щоб румуни, поляки та угорці взяли до себе частину територій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив редактор відділу політики газети «День» Іван Капсамун.

«Треба враховувати, що ситуацію на Закарпатті використовує Росія. Навіть Турчинов підкреслював те, що вони будуть шукати абсолютно по всьому периметру українських кордонів ті країни, яких можна підбурити на дії проти України», – сказав Капсамун.

Він розповів, що із Польщею існували проблеми у історичних питаннях, згодом було досягнуто консенсусу, але ситуація чомусь знову вийшла в інформаційне поле.

«Поляки пішли на провокативні дії, хоча раніше ми просили навіть прощення одне в одного. Справа в тому, що у внутрішніх політичних режимах і в Польщі, і в Угорщині подібні теми використовують лише для того, щоб підтримати свій рейтинг», – вважає він.

Експерт також розповів що у Румунії наразі слабша позиція, але якщо згадати, наприклад, виступи російського політика Жиріновського, то він свого часу говорив про країни, які межують з Україною.

«Те, що Жиріновський говорить, згодом РФ втілює в життя. Ще на початку 2014 року він відкрито заявляв і зараз це повторює, що нехай румуни, наприклад, візьмуть Північну Буковину та Бессарабію, поляки – Західну Україну, а Закарпаття відійде до Угорщини», – зазначив Капсамун.

За його словами, більшість проблем України зараз є через те, що немає політичної еліти.

«Усе треба враховувати, бо ми можемо бути затиснутими з двох сторін. Тому в таких умовах дуже важливою є якраз якість політичної еліти. Але на сьогодні ми її не маємо, принаймні, це стосується політичної верхівки», –  прокоментував він.

Нагадаємо, послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню було вручено ноту з інформацією про те, що, відповідно до статті 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, у зв’язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул Консульства Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 13:20 :50