Новини » Політика

Фесенко про особливий статус ОРДЛО: Росія втратила аргумент для звинувачень

ZIK

Якщо б парламент не продовжив дію закону про особливий статус ОРДЛО, то Росія отримала б аргумент для звинувачень у бік України про невиконання Мінських угод. Також це стало би підставою для того, щоб деякі європейські країни поставили питання про скасування або про пом'якшення санкцій.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Володимир Фесенко.

Як повідомлялося, 4 жовтня Верховна Рада пролонгувала дію закону про «особливий статус» Донбасу до 31 грудня 2019 року.

Законом передбачено, що положення про особливий статус вступлять у силу після проведення в ОРДЛО демократичних виборів і виведення найманців. Закон ухвалили у вересні 2014 року. Він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. У 2017 році ВРУ продовжила його термін дії на рік. 

За його словами, якщо не продовжити дію цього закону, то Росія отримає аргумент для звинувачень у бік України, що вона не виконує Мінські угоди, що саме вона винна в руйнуванні Мінських угод.

«Наскільки відомо з різних дипломатичних джерел, – це стало би підставою для того, щоб деякі європейські країни поставили питання про скасування або про пом'якшення санкцій щодо РФ. Саме тому дію цього закону продовжили ще на рік. Я вважаю, що це правильно з точки зору тактики України в переговорному процесі і виконання наших зобов'язань навіть в умовах, коли Росія порушує ці зобов'язання. В даному випадку важливо зберігати режим санкцій проти Росії», – пояснив Фесенко.

Відповідаючи на запитання глядача про те, яка реакція гостя програми на те, що ВР продовжила дію закону про особливий статус окупованих територій, полоітолог сказав, що його реакція спокійна.

«Я дуже добре обізнаний із цим, тому що постійно аналізую ситуацію на Донбасі, і з переговорним процесом. Цей закон діє суто формально, він лише елемент конструкції Мінських угод. Все, що там записано, може набути чинності тільки за умов припинення бойових дій, забезпечення безпеки і проведення місцевих виборів на Донбасі. Тільки тоді цей закон набуде чинності і буде діяти», – зазначив політолог.

Loading...