Новини » Політика 5 жовтня, 2018, 12:41
Експерт: Створення органу для розслідування топ-корупції – правильне, проблема лише в людях
ZIK
ZIK

Створення спецоргану для розслідування корупції було правильним рішенням, але проблема полягає у тому, що туди прийшли працювати не нові за суттю люди.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

«Думаю, що рішення створити спеціалізований окремий орган саме для розслідування топ-корупції було правильним і час нам це довів. Нагадаю, що у 2014 році нам казали, що такий орган не потрібний, адже буде реформа прокуратури, СБУ, слідство буде прекрасне і у нас все буде добре», – розповіла Красносільська.

Натомість, за її словами, реформи Генпрокуратури немає, адже там досі заступником працює пан Юрій Столярчук, який, фактично, зливав справу проти поплічника і «гаманця» Януковича – Іванющенка.

«Тому ця людина досі в Генпрокуратурі і реформа СБУ не відбулася. А Державне бюро розслідувань не можемо створити вже майже два роки. Тим не менше, є принаймні спеціалізований орган для розслідування корупції, який має справи проти людей з різними політичними кольорами. Про що раніше ми навіть не могли мріяти. І це вже є певним результатом», – вважає вона.

На її думку, проблема полягає у тому, що в деякі із нових органів прийшли за своєю суттю не нові люди.

«На жаль, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а саме дві конкретні людини – Назар Холодницький і його заступник Володимир Кривенко – піддалися на традиційні прокурорські спокуси. Я нагадаю, що на плівках Холодницького ми почули, що голова САП говорить своєму заступнику: «Дзвони в суд і кажи нехай він не дає дозвіл на слідчі дії». Оскільки дозвіл на слідчі не надали, в підсумку, справа проти колишньої очільниці НАЗК «мертва», тому нічого не відбулося», – сказала Красносільська.

Вона також розповіла, що спеціалізований антикорупційний прокурор повідомляв свого приятеля і за співпадінням фігуранта в одній із справ про слідчі дії. В результаті детективи НАБУ сказали, що поки вони заходили на обшуки, з інших дверей виносили все, що мало б стати предметом обшуку. Подібна історія була і зі справою про спробу дачі хабара пані Супрун саме через дії керівництва САП.

«Тому треба називати речі своїми іменами, бо нам намагаються сказати, що це конфлікт між всіма правоохоронними та антикорупційними органами, які, начебто, чубляться між собою, замість того, щоб робити справу. Але ні, є проблема з конкретними  людьми, в яких є конкретні прізвища – Холодницький та Кривенко. Які, фактично, влаштували у САП «вільну касу», куди можна заходити кому завгодно, нести гроші або вплив для закриття будь-якої справи», – вважає експерт.

Тому вона наголосила, що її дуже не дивує, коли захищати САП приходить Генеральна прокуратура.

«Юрій Луценко, фактично, відмовляється підписувати підозру Холодницькому за те, що ми почули на плівках. Також захищати Холодницького, коли йому ввижається, що до нього тягнуть черговий кабель прослуховуванняґ, приїжджає СБУ. Тому у мене виникає питання: як так сталося, що новий правоохоронний орган раптом виявився таким комфортним для старих нереформованих корупційних боліт ГПУ та СБУ? Це за визначенням дуже погана ознака», – прокоментувала вона

Нагадаємо,  Апеляційний суд визнав, що САП незаконно закрила провадження щодо збагачення начальника Академії сухопутних військ України Павла Ткачука.

Також головний експерт Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов вважає, що у рамках боротьби САП із НАБУ Юрію Луценку вигідно показати, який він кристально чистий, як він запроторив за грати 2200 корупціонерів, і які фантастичні результати він продемонстрував за час перебування на посаді Генерального прокурора.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 09:53 :18