live

Експерт назвав ключові причини накопичення боргів за «комуналку»

ZIK

Накопичення боргів за житлово-комунальні послуги відбувається через невчасну сплату за послуги населенням, через невчасне «погашення» державою субсидій і нарахування НАК «Нафтогаз України» штрафів і пені на існуючі борги.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт із енергетичних питань Андрій Герус.

Гість програми зауважив, що зростання боргів за житлово-комунальні послуги до 40 мільярдів гривень відбулося з кількох причин, зокрема через те, що частина споживачів невчасно сплачують за спожиті послуги.

«Друга причина – це погашення субсидій. Держава гасить їх дуже невчасно, з великими «прострочками». І третя причина, досить штучна й похідна, – на всі борги НАК «Нафтогаз України» нараховує штрафи і пеню. Відповідно, якщо є борг 30 млрд грн, то понад те може бути ще 5 млрд грн штучних боргів або і 10 млрд грн», – пояснив експерт.

Андрій Герус зауважив, що заборгованість міст за комунальні послуги залежить від того, як населення сплачує за отримані послуги, чи вчасно держава «гасить» субсидії, а також, чи місцеве комунальне підприємство працює чесно.

«Але зазвичай таких ідеальних ситуацій немає. Борги виникають, вони акумулюються , і в підсумку це призводить до серйозної загальнонаціональної проблеми», – зауважив гість програми.

Експерт додав, що проблема з накопиченням боргів за опалення є в багатьох містах України.

«Особливо вона є в жовтні, перед початком опалювального сезону. «Нафтогаз» вимагає, щоб на його умовах підписали договори, а теплокомуненерго розуміє, що йому газ дуже потрібен і починає якось викручуватися, щоб цей газ отримати, але певні умови договорів не підписати. Тому активна дискусія у вересні-жовтні триває навколо боргів і навколо договорів», – пояснив Андрій Герус.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на засіданні в середу ухвалив рішення про початок опалювального сезону з 15 жовтня.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що сьогодні є все для того, щоб вчасно розпочати опалювальний сезон.

«Нафтогаз» заявив про готовність до старту опалювального сезону.

Як повідомляли, борг населення за комунальні послуги зріс до 40 млрд гривень.

Loading...
Loading...
Loading...