Новини » Економіка 4 жовтня, 2018, 19:00
Українські ягоди вперше продаватимуть у Сінгапурі

Українські ягоди стали вперше експортувати до Сінгапуру. У першій пробній партії лохини було близько 500 кг продукції за ціною 250 грн/кг (7,66 євро).

При цьому, згідно з інформацією від керівник компанії «Українська ягода», витрати на транспорт і логістику склали 70 грн (2,15 євро), пише «Агро-Центр».

Експорт української лохини став можливим завдяки експортній місії, яку організовували ФАО, ЄБРР і Посольство України в Сінгапурі і Малайзії за підтримки Української плодоовочевої асоціації (УПОА) в січні 2018 року.

За словами керівника «Української ягоди», вони хотіли вивчити можливості логістики свіжої ягоди на такий віддалений ринок. Експерт вважає, що для України це ринок майбутнього. Адже культура споживання свіжих ягід там тільки формується, а попиту на заморожену ягоду немає взагалі.

Три основні культури, які там споживаються – це черешня, полуниця і лохина (чорниця садова). При цьому обсяги поставок відносно невеликі, а логістика в українських постачальників складніша, ніж у постачальників з США або Австралії. Українським експортерам доводиться поставляти ягоду не прямими авіарейсами, а через Стамбул. Відповідно, невідомо в якому стані доїде ягода після перевантаження і перепадів температур.

Компанія вважає, що на цьому етапі пріоритетом повинен бути ринок ЄС, який є великим за розміром, і знаходиться «під боком». Незважаючи на те, що цей ринок більш вимогливий до якості. Крім того, якщо від високої ціни відкинути витрати на логістику в Сінгапур, то по ту ж ціну можна продати ягоду навіть з поля в Україні. Проте, Південно-Східна Азія – це ринок, який стрімко зростає. Тому потрібно тримати руку на пульсі можливостей цього ринку і шукати шляхи оптимізації логістики.

Одним з оптимальних варіантів поставок свіжої ягоди в Азію УПОА вважає транспортування її автотранспортом в Стамбул з перевантаженням на прямі рейси в аеропорту. Це дозволить запобігти перепадам температур і зменшити загальні витрати. Таким чином можна буде поставляти в Сінгапур, Малайзію, Гонконг та інші країни регіону Не тільки лохину, а й малину, черешню та інші дорогі товари продуктової групи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 18:46 :14