Новини » Політика 4 жовтня, 2018, 19:34
Тарас Костанчук застеріг від перетворення «ополчення» на Донбасі в народну міліцію
ZIK
ZIK

Військове «ополчення» на окупованих територіях Донбасу може перетворитись на так звану народну міліцію і надалі контролювати перебіг виборів на дільницях.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник ГО учасників АТО «Справедливість», колишній координатор штурмової групи батальйону «Донбас» (2014 р.) Тарас Костанчук.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак, коментуючи пролонгацію Верховною Радою закону про «особливий статус» Донбасу, нагадав, що 2014 року був прийнятий закон про непритягнення до відповідальності за події в окремих районах Донецької та Луганської областей.

«Згідно з цим законом, протягом місяця після того, як він вступить у силу, всі люди, які в той чи інший спосіб співпрацювали з окупаційною адміністрацією або служили у незаконних збройних формуваннях, повинні з’явитися до українських правоохоронних органів і написати заяву… Якщо людина не з’являється протягом місяця, то її притягують до відповідальності згідно з чинним законодавством», – пояснив Юрій Гримчак.

З його слів, якщо людина написала заяву, надалі правоохоронні органи працюватимуть із нею, братимуть покази та з’ясовуватимуть, чи вона не чинила важких злочинів.

Керівник ГО учасників АТО «Справедливість», екс-координатор штурмової групи батальйону «Донбас» (2014 р.) Тарас Костанчук застеріг, щоб військове «ополчення» на окупованих територіях Донбасу не перетворилось на так звану народну міліцію.

«Ці люди, які, як вони скажуть, не вбивали, не брали участі у катуванні, це просто місцеві люди, які як ополченці, а тепер – як народна міліція будуть контролювати хід виборів на дільницях за українськими законами, з міжнародними спостерігачами… Прикриватись можна чим завгодно, але в реаліях ми розуміємо – цього всього не буде», – зазначив Тарас Костанчук.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада пролонгувала дію закону про «особливий статус» Донбасу до 31 грудня 2019 року.

Президент України Петро Порошенко підписав закон9153 про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 12:08 :54