Під крики «Ганьба!» Рада продовжила дію закону про «особливий статус» Донбасу

Верховна Рада пролонгувала дію закону про «особливий статус» Донбасу до 31 грудня 2019 року.

Сьогодні під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, депутати включили законопроект проект Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» № 9153 247 голосами «за».

Розгляд документу за скороченою процедурою підтримали 207 обранців.

Перший заступник голови Верховної Ради України, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко наголосила, що закононопроект має технічний характер, адже закон про особливий статус Донбасу не може вступити у дію, допоки російські війська не підуть із Донбасу і поки туди не зайде міжнародна адміністрація під егідою «блакитних шоломів».

«Ми маємо пролонгувати дію цього Закону, щоб посилити переговорні позиції українських дипломатів, наших друзів у Європейському Союзі», – наголосила Ірина Геращенко.

Доповідач зауважила, що у ЄС є кілька країн, які виступають за зняття санкцій із РФ, і лише чекають приводу, щоб заявити, що Україна не виконує політичний блок «Мінських угод».

Ірина Геращенко закликала обранців зайняти державницьку позицію та пролонгувати законопроект до 31 грудня 2019 року.

Проте розгляд проекту закону викликав у залі гостру дискусію.

Так, нардеп Левченко заявив, що насправді закон потрібен Росії, звернувши увагу на те, що за включення до порядку денного голосували депутати Опозиційного блоку.

Народний депутат (Радикальна партія) Ігор Мосійчук заявив, що «кожен, хто натисне на кнопку, голосуватиме з кремлівсько-окупаційним блоком та продовження війни». «Ганьба плебеям, які будуть голосувати!» – заявив він.

У фракції «Самопоміч» заявили, що у законі йдеться про амністію для убивць українців, та наголосили, що голосування «зірве маски» у парламенті. Обранці розгорнули плакат проти закону про «особливий статус» Донбасу.

Під час голосування проект закону № 9153 у цілому під вигуки «Ганьба!» підтримали 245 депутатів. Проти проголосували 62 обранці.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко запропонував Верховній Раді продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. Відповідний законопроект, визначений як невідкладний, глава держави вніс 2 жовтня.

Як повідомляли раніше, у Президента пояснили, що дав Україні закон про особливий статус Донбасу.

Додамо, законом про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей передбачено, що положення про особливий статус вступлять в силу після проведення в ОРДЛО демократичних виборів і виведення найманців. Закон ухвалили у вересні 2014 року. Він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. У 2017 році ВРУ продовжила його термін дії на рік.

Loading...