Новини » Політика 4 жовтня, 2018, 14:01
Одне з найвпливовіших видань Польщі дало трибуну ватажку донецьких бойовиків
Скріншот із сайту видання Rzeczpospolita
Скріншот із сайту видання Rzeczpospolita

Польська консервативна газета Rzeczpospolita, опублікувала інтерв’ю з одним із ватажків бойовиків «ДНР» Денисом Пушиліним, у якому останній, зокрема, звинуватив українську владу у вбивстві Олександра Захарченка.

У інтерв’ю, на яке вже з обуренням відреагували польські експерти та журналісти у соцмережах, його автор – Руслан Шошин запитує у Пушиліна про те, хто вбив Захарченка, чи правда, що на Донбасі перебувають російські війська і як далі будуть розвиватися події у зоні конфлікту. Як і слід було очікувати, Пушилін у смерті Захарченка, як і всіх інших бідах «республік», звинуватив українську сторону.

IA ZIK звернулося із проханням прокоментувати, чому одна з найбільших і найвпливовіших газет Польщі – країни, яка засуджує російську агресію в Україні, опублікувала інтерв’ю із ватажком бойовиків, до експерта Центру аналізу пропаганди та дезінформації Ольги Попович.

«Журналіст Руслан Шошин, який взяв це інтерв’ю, раніше також писав і для українського сайту obozrevatel. com. Українські медіа іноді беруть у нього коментарі, тож прізвище Шошина можна зустріти в українських ЗМІ. Шошин багато пише про Україну на сторінках видання, в якому працює – консервативної Rzeczpospolitej. Якщо проаналізувати основні тези матеріалів Руслана Шошина, то легко можна помітити у них російський наратив. Таким прикладом є матеріал журналіста на сторінках цієї ж Rzeczpospolitej з кінця вересня «Кремль відповідає на Форт Трамп«. У тексті подано типові російські тези, про що на своїй сторінці відзначило Disinfo Digest – польський проект, який займається дослідженням маніпуляцій у польському інформаційному просторі зовнішніми пропагандистськими осередками. Його попередні матеріали про Україну також часто містили російський наратив. Тому саме таке інтерв’ю із лідером проросійських бойовиків не варто розглядати як якийсь виняток», – зазначила Ольга Попович.

Експертка підкреслила, що хоч інтерв’ю і з’явилося у консервативному виданні, але не зовсім точним буде однозначно називати це видання проурядовим, оскільки у ньому також є матеріали з відвертою критикою дій польської влади.

«Чому це публікує одне з найвпливовіших видань у Польщі, яка не визнає маріонеткових псевдореспублік та відкрито засуджує агресію Росії? Мені важко це зрозуміти і варто про це питати редакцію. Можливо, це звичайний недогляд, а можливо й свідома позиція. Та на ці питання варто шукати відповіді у редакції видання», – зазначила Ольга Попович.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 20:18 :28