Новини » Львів 4 жовтня, 2018, 11:44
Львівські школярі у День захисника України намалюють ікону для «королівської» 24-ої бригади

14 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, яку запорозькі козаки вважали своєю заступницею і покровителькою, музейники влаштовують наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови». Учні 5-11 класів із більш ніж 20 шкіл Львові та області малюватимуть ікону Божої Матері.

Як повідомляють організатори, одночасно в майстер-класі візьмуть участь близько 240 школярів і протягом двох годин малюватимуть народну ікону «Покрова» технікою малярства на склі.

Стартує майстер-клас у неділю, 14 жовтня, у готелі «Волтер», що у Львові на вулиці В’ячеслава Липинського, 60 А.

По завершенні майстер-класу усі роботи будуть представлені на виставці-продажі у Львівському музеї історії релігії, де кожен охочий зможе їх придбати. У такий спосіб організатори вирішили допомогти бійцям 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила.

Ікона на склі – це унікальне явище українського народного живопису. Вона вражає своєю щирістю і безпосередньою простотою в зображених ликах, багатством і гармонією барв. У ній відображена церковна іконографічна традиція і душа народу – щира побожність і відчуття краси.

Уроки майстерності малярства на склі проводять і у Львівському музеї історії релігії. Це дає можливість дітям відчувати себе не просто художником, а й творцем, що володіє специфічним «кінематографічним» відчуттям. Адже, картину малюють у дзеркальному відображенні: контури ікони, надання образові барв здійснюється з одного боку, а сприйняття – зворотне.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:29 :20