Новини » Світ 4 жовтня, 2018, 10:21
Астрономи виявили перший «екзомісяць» на відстані 8000 світлових років від Землі
Фото: theguardian.com/Dan Durda/Science
Фото: theguardian.com/Dan Durda/Science

Астрономи вважають, що вони відкрили перший екзомісяць за межами нашої Сонячної системи. Він обертається навколо величезної планети, що розташована на відстані 8000 світлових років від Землі.

Так званий екзомісяць, який за розмірами нагадує Нептун, набагато більший за будь-що, що існує у нашій Сонячній системі. Команда, що стоїть за відкриттям, заявила, що потребує додаткових даних, щоб підтвердити, що це – екзомісяць, – інформує видання Guardian.

Девід Кіппінг та його колега Алекс Тічі з Колумбійського університету, США, зробили це відкриття після аналізу даних з майже 300 віддалених планет, виявлених за допомогою космічного телескопа Кеплера. Планети можна виявити при короткочасному затемненні світла, коли вони проходять перед своєю зіркою під час транзиту.

Кіппінг і Тічі помітили дивні аномалії у даних при транзиті газової планети Kepler-1625b, що у кілька разів перевищує розмір Юпітера.

Фото: theguardian.com/Dan Durda/Science
Фото: theguardian.com/Dan Durda/Science

Висновки настільки приголомшили вчених, що вони взялися спостерігати за цією планетою.

Використовуючи телескоп Хаббла, вони помітили місяць. За оцінками, вага цього місяця становить 1,5% маси його супутньої планети. Наш місяць сформувався за рахунок зіткнення Землі з іншим космічним тілом. Тим не менш, Kepler-1625b та його місяць газоподібні, а не кам’яні, з чого випливає питання: як такий місяць міг сформуватися?

Висновки опубліковані у журналі Science Advances.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 22:52 :41