Новини » Політика 3 жовтня, 2018, 21:10
Яхно: Видаючи паспорти, Угорщина використовує нових громадян для електоральної підтримки
ZIK
ZIK

Угорські експерти кажуть, що наша молодь їде у Польщу, а їхня молодь їде в Британію, Німеччину та інші країни. І у них є проблема молодого електорату. Тому, видаючи угорські паспорти в Україні, вони використовують нових громадян як електоральну підтримку.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила політолог Олеся Яхно.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав, що в Україні вже давно назріла необхідність розпочати дискусію з приводу подвійного громадянства.     

Політолог Олеся Яхно зазначила, що в Україні питання подвійного громадянства «лежить у багатьох площинах».

«Адже є такі країни, які не є нашими сусідами, але громадяни цих країн хотіли б отримати українське громадянство. Наприклад, Канада. Тут ми не можемо говорити про певні територіальні ризики. Але є країни, які є нашими сусідами, і від них є реальні загрози. Наприклад, військова загроза з боку Росії. Є країни-сусіди, де не стоїть питання сепаратизму, але проблеми є. Якщо кажемо про Угорщину, то це наслідок економічних проблем в Україні. Ця ситуація тривала роками, але ніхто це не вирішував і закривав очі. Тому зараз ми зіштовхнулися з тим, що на Закарпатті є цілі регіони, де люди не знають української мови», – зауважила гостя програми.

Проте, додала політолог, у цьому питанні присутня і виключно угорська внутрішньополітична ситуація.

«Я пригадаю, коли під час зустрічі Сіятро й Клімкіна на Генасамблеї ООН Сіятро сказав, що це Україна перед виборами хоче цю тему штучно підняти, і що ситуація, можливо, зміниться після виборів. Насправді, це слова про саму Угорщину. Я розмовляла з угорськими експертами, вони кажуть, що в нас молодь їде у Польщу, а їхня молодь їде в Британію, Німеччину та інші країни. І у них є проблема молодого електорату. Тому, видаючи угорські паспорти в Україні, вони використовують наших громадян як електоральну підтримку. Для них це є дуже важливо», – наголосила Олеся Яхно.

Політолог каже, що така позиція Угорщини була не лише по відношенню до України.

«Було певне непорозуміння з Словаччиною. Угорські експерти відкрито кажуть, що є така мотивація, коли нових громадян Угорщини використовують для підтримки партії Орбана. Тому ця проблема має багато площин. Але між двома сторонами обов’язково має бути діалог», – підсумувала Олеся Яхно.

Як відомо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що угорський консул, який фігурує на відео з Берегового, на якому українці приймають громадянство Угорщини, залишить Україну найближчими днями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 13:04 :20