Новини » Львів 3 жовтня, 2018, 17:04
У Львові презентували методику міні-інвазивної кардіохірургії
<nbsp;>

Методику міні-інвазивної кардіохірургії обговорили під час форуму педіатрії у Львові. Захід провели з нагоди Всесвітнього дня серця.

Про малотравматичне оперативне втручання розповів доктор медичних наук, кардіохірург вищої категорії, керівник Центру кардіохірургії «Добробут» Олександр Бабляк.

«За останні 20 років кардіологія і кардіохірургія здійснили значний розвиток. І це стосується не тільки того, що ми можемо будь-яку операцію на серці зробити з ризиком для життя меншим, аніж піввідсотка. Але й те, що практично всі операції на серці робимо не через великий розріз – а через невеликий розріз, до 6-8 сантиметрів, – розповів хірург Олександр Бабляк. – Однозначно, що пацієнтові буде набагато легше. Тому що менший розріз – це менша травма, менше болить, пацієнт менше перебуває в лікарні і в палаті інтенсивної терапії, людина починає набагато швидше ходити, рухатися, вільно володіти руками».

Міні-інвазивне втручання дає змогу пацієнтові швидше відновитися, продовживши активне життя, – стверджує хірург. «Найчастіше ця операція проводиться для пацієнтів літнього віку, – каже хірург. – Міні-інвазивне коронарне шунтування зазвичай проводиться пацієнтам, старшим за 45 років. Але ця методика вона не має обмежень ані по віку, ані по масі пацієнтів, ані по кількості шунтів. Це універсальний метод, який дає кожному пацієнту з ішемічною хворобою серця нові шанси і нове майбутнє».

Хірург повідомив – найстаршому прооперованому пацієнту було 87 років. При такому методі відпадає потреба великого, 25-сантиметрового розрізу грудної клітки. «Розріз кістки при міні-інвазивному коронарному шунтуванні не проводиться. Тепер розріз є набагато меншим, що несе великі переваги для пацієнта, – каже хірург. – Є різні техніки і навики, коли кардіохіруг не йде до серця, а може «вивернути» ту зону серця, на якій він оперує. І принести максимально близько, щоби звичними інструментами зробити коронарне шунтування і нашити шунт. Сам шунт в діаметрі є 2 міліметри, і те питання, яке стояло перед нами – для чого робити 25 сантиметровий розріз кістки, щоби нашити 2-міліметровий шунт. І ми це питання вирішили міні-коронарним шунтуванням через 6-8 сантиметровий розріз».

Середньоєвропейський показник таких операцій 500 – мільйон населення. «За статистикою 2017 року у нас проведено трохи більше 3000 таких процедур, – каже Олександр Бабляк. – Ми проводимо близько 400 операцій в рік».

<nbsp;>

Два тижні тому команда «Добробуту« презентувала свою інноваційну методику під час Всесвітнього конгресу серцево-судинних і торакальних хірургів у словенській Любляні. У роботі заходу взяли участь делегати зі 41 країни світу. «Дуже раді, що закордонним колегам ця методика є цікавою, – каже Олександр Бабляк. – Оскільки розкриває нові можливості коронарного шунтування, яка є найчастішою операцією на серці. Цю методику тепер можна проводити міні-інвазивно. Оволодіти цією методикою може кожен кардіохірург, який проводить коронарне шунтування і має великий досвід».

Нагадаємо, українські кардіохірурги, врятувавши чоловіка, стали справжнім взірцем для закордонних колег. Олександр Бабляк – київський кардіохірург, який взявся рятувати чоловіка та його серце, коли інші запевняли, що єдиний вихід – пересадка органів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:11 :13