У конфлікті двох великих українських компаній знайшли політичний слід, – ЗМІ

У корпоративному конфлікті між групами компаній DCH і АІС за активи останньої несподівано проявила себе політична кон’юнктура, що кидає тінь на керівництво «Народного фронту».

Про це повідомляє 24 канал з посиланням на ряд публікацій в ЗМІ про отримання холдингом Олександра Ярославського за непрозорою схемою контролю над рядом автосалонів АІС минулого тижня.

Зокрема, як пише Апостроф, близько 50 невідомих осіб у формі без розпізнавальних знаків 27 вересня заблокували всі входи і виходи в приміщення на території комплексу автосалонів АІС по провулку Балтійський, 20 у Києві. Як стверджують орендарі, розмір збитків, завданих лише за дві доби, склав близько 500 тис. грн.

Видання зазначає, що невідомі, назвавшись співробітниками охоронного агентства, в категоричній формі зажадали від орендарів перепідписання договору оренди з ТОВ «РК Воздвиженка» (входить до групи DCH Олександра Ярославського – ред.), пообіцявши після цього розблокувати роботу підприємств, розташованих на території комплексу.

У самій компанії «Воздвиженка», яка нещодавно виграла закритий тендер Національного Агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) на управління 32 об’єктами АІС, пояснюють свої дії «інвентаризацією майна і договірних зобов’язань з орендарями нерухомості, отриманої в управління від держави».

Напередодні стало відомо, що схемами, за якими держагентство передає підприємства «без будь-яких конкурсів та тендерів в управління третім, наближеним до себе особам», вже зацікавились у Верховні Раді. Так, вчора під час погоджувальної ради співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар назвав агентство АРМА «Укрдержрейдером» та закликав до перевірки електронних декларацій керівників АРМА.

Як зазначає KP.ua, держагентство АРМА з листопада 2016 року очолює Антон Янчук. Його призначення стало результатом політичних домовленостей між БПП і «Народним фронтом».

У 2008-2013 роках Янчук працював старшим юристом в «Адвокатській компанії «МЛГруп», засновником якої свого часу був міністр юстиції Павло Петренко. Потім Янчука під своє крило взяв Арсеній Яценюк. Паралельно він співпрацював з адвокатським об’єднанням «Арцингер», допомагаючи близьким до Януковича братам Клюєвим лобіювати свої інтереси щодо підвищення «зеленого тарифу».

Пролобіювавши призначення Янчука керівником АРМА, «Народний Фронт» серйозно зміцнив свою матеріальну базу напередодні майбутніх президентських і парламентських виборів, повідомляє KP.ua.

Як йдеться в матеріалі, за час існування держагентства, в управління не був узятий жоден корупційний актив. Зате АРМА регулярно фігурувала в новинах про рейдерські скандали з приводу «солодких» активів: ТРЦ «Гулівер», Готельний Комплекс «Бугаз», Житловий комплекс «Покровський Посад».

У групі компаній АІС, власники якої звернулися з заявами до Господарського суду Києва, вважають дії структур Олександра Ярославського «рейдерським захопленням автосалонів руками державної структури».

«АІС оскаржив незаконні дії АРМА, – повідомив адвокат групи компаній Максим Заброда. – Розглянувши справу, суд двічі ухвалював рішення про заборону виконання договорів АРМА з ТОВ «РК Воздвиженка» щодо передачі їй в управління майна АІС».

Однак, за словами юриста, в держагентстві з рішеннями суду обійшлися досить цинічно. Раніше укладені договори (їх суди заборонили до виконання) з ТОВ «РК Воздвиженка» були розірвані, після цього АРМА вчергове без відкритого конкурсу уклала вже нові договори з тим же ТОВ на управління захопленим у АІС майном. Після цього представники «Воздвиженки», не зволікаючи, розпочали «інвентаризацію» на пров. Балтійському, 20.

За версією ЗМІ, рейдерське захоплення активів АІС від DCH контролює Олексій Купрієнко – людина, наближена до президента групи Олександра Ярославського. А допомагає йому в цьому Андрій Довбенко – «куратор» держагентства АРМА від «Народного Фронту».

 

Loading...