Новини » Політика 3 жовтня, 2018, 16:26
Ситник: Результати роботи НАБУ, яких вимагає суспільство – це вирок суду
ZIK
ZIK

Суспільство не хоче обвинувальних актів, підозри чи арешту. Його цікавлять справедливі вироки суду. Втім, це не лежить в компетенції НАБУ.

Про це під час засідання Антикорупційного комітету, яке транслював телеканал ZIK, сказав директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

«Часто чую про те, що нема результатів роботи. Особливо дивно це слухати з уст народних депутатів. Адже парламент ухвалив закон про Вищий антикорупційний суд України. Тобто він погодився з тим, що два роки ми говорили про можливість його створення», – каже Артем Ситник.

Директор НАБУ нагадує: відповідальність бюро закінчується з моменту затвердження прокурором обвинувального акту, як це було по справі Труханова.

«Ми розуміємо, що суспільство не чекає обвинувального акту, підозри чи арешту. Воно хоче справедливих вироків», – коментує Ситник.

Тому, розуміючи, що це зона відповідальності прокурора, НАБУ з травня 2016 року постійно наполягало на створенні незалежної судової антикорупційної інституції, наголошує директор бюро.

«На жаль, законопроект внесли весною 2018 року. Перед цим ми чули, що давайте створимо антикорупційні палати, такому суду ніколи не бувати… Утім, згодом риторика змінилася. Все ж політичної волі вистачало чи, можливо, тиску для отримання траншу. З’явився законопроект, який у гарячих дискусіях парламенту був ухвалений», – підкреслює Ситник.

Не через НАБУ, і не через Ситника було втрачено два роки, переконаний директор бюро.

«Хоча необхідність цієї інституції була очевидною ще влітку 2016 року. Тому результат роботи НАБУ, яке вимагає суспільство – це вирок суду», – зазначає Ситник.

Директор НАБУ надіється, що Антикорупційний суд задовільнить запит суспільства на справедливі вироки.

«Процес почався, є понад триста кандидатів. Надіюся, цей суд створять і він дасть той результат, який вимагають від НАБУ, хоч це не наша компетенція», – каже Артем Ситник.

Дуже дивно слухати, що справи розвалюються у судах, вважає директор НАБУ.

«Нагадаю: із 150 кримінальних проваджень, які передані до суду, жодного  виправдувального вироку нема. Тому це типова маніпуляція людини, яка ніколи не тримала справи в руках. До слова, для того, щоб сказати, що справа розвалюється, її, мінімум, потрібно прочитати. Це може зробити або прокурор, або адвокат, або суддя. І лише обґрунтоване рішення суду із претензіями до доказів є свідченням того, що справа сиплеться», – додає Ситник.

Насправді справи, які передає НАБУ не розвалюються, а стоять. Для цього орган наполягаємо на створенні антикорупційного суду, підкреслює директор Антикорупційного бюро.

Нагадаємо, серед всього, Артем Ситник наголосив на тому, що є єдиним чиновником, якого прорекламували безкоштовно.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 05:39 :46