Політолог певна, що ніхто з політиків не ризикне «відрізати» Донбас

ZIK

Попри політичні заяви, ніхто з політиків України не готовий взяти на себе відповідальність за те, щоб «відрізати» Донбас.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила політолог Олеся Яхно, коментуючи внесений у Раду законопроект про особливий статус Донбасу.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Відповідний законопроект, визначений як невідкладний, глава держави вніс 2 жовтня.

Політолог Олеся Яхно вважає, що дискусія у парламенті щодо продовження закону про особливий статус Донбасу є неактуальною і відкидає Україну на два роки назад.

«Адже це не новий закон. Мова йде про те, що вже втретє треба продовжити той закон, який був прийнятий ще у 2014-му році. Якщо тоді це справді був виклик, обговорювали можливі ризики, це було актуально, але коли туди внесли поправки, він став недієвим. А дієвим він може стати тільки після того, коли там буде виконана низка угод. А це, як ми знаємо, проведення виборів. Тому мова йде про те, що треба продовжити закон, який де-факто є недієвим», – зауважила гостя програми.

Олеся Яхно наголосила, що закон про особливий статус Донбасу не несе жодних ризиків.

«Але, якщо ми не приймемо цей закон, Російська Федерація може використати це для того, щоб звинувачувати Україну. Тому я вважаю, що попри усі публічні голосні заяви, у тому числі «Самопомочі», можливо й інших політичних сил, цей закон буде прийнято. Усі бачать, що його прийняття не несе ризиків. Ми в цьому переконалися ще рік тому», – підкреслила Олеся Яхно.

Політолог певна, що попри політичні заяви ніхто з політиків України не готовий взяти на себе відповідальність за те, щоб «відрізати» Донбас.

«У той же час ми не погоджуємося на умови Росії і будемо повертати Донбас на умовах України. Це може зайняти довгий час, але мені здається, що в цьому сенсі є певний консенсус. Тобто ми не погоджуємося на мир за будь-яку ціну, але в той же час ніхто не бере на себе відповідальність. А це правильно. Тому зараз мова йде про те, як тиснути на Російську Федерацію, щоб почався реальний процес деокупації», – прокоментувала Олеся Яхно.

Loading...