Нардеп Ємець назвав необхідний Україні закон, який не має жодних перспектив для виконання

ZIK

На сьогодні жодних перспектив виконання закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей немає.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Народний фронт») Леонід Ємець.

Політик, коментуючи ініціативу Президента продовжити дію закону про особливий статус Донбасу до кінця 2019 року, зауважив, що на меті такої ініціативи є те, щоб закон не потребував продовження у розпал виборчої парламентської кампанії. «Зрозуміло, що в період голосування є ризик, що парламент не буде здатен на адекватні рішення», – пояснив Леонід Ємець.

Гість програми переконаний – жодних перспектив виконання закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей станом на сьогодні немає. Леонід Ємець додав, що одна з підстав його виконання – це виведення російських військ і верифікація територій двома українськими міністерствами – МВС та Міноборони – щодо наявності військ РФ і сепаратистів: «Очевидно, ситуація найближчим часом не сприятиме реалізації цього плану».

Леонід Ємець зауважив, що є питання, яке він порушував під час зустрічей із міжнародними колегами: «Ми теж не хочемо знаходитися у статусі-кво з недіючими міжнародними зобов’язаннями, як Будапештський формат тощо, і з нікчемними угодами – такими, як мінські. Ми не можемо в цьому статусі знаходитися вічно. Якщо наші міжнародні партнери вважають, що нас зручніше у цьому статусі тримати, то ми із цим не згідні. Ми маємо вести мову про те, що має бути рух до того, що ситуація має бути вирішена – нам не потрібен «заморожений» конфлікт навіки у тому стані, в якому він є зараз».

Народний депутат вважає, що формат слід змінювати, адже має бути результат – звільнення Донбасу та Криму.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко пропонує Верховній Раді продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Відповідний законопроект, визначений як невідкладний, глава держави вніс 2 жовтня.

Як повідомляли раніше, у Президента пояснили, що дав Україні закон про особливий статус Донбасу.

Додамо, законом про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей передбачено, що положення про особливий статус вступлять в силу після проведення в ОРДЛО демократичних виборів і виведення найманців. Закон ухвалили у вересні 2014 року. Він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. У 2017 році ВРУ продовжила його термін дії на рік.

Loading...