live

Консул, який «роздавав паспорти» на Закарпатті, в найближчі дні покине Україну

Угорське консульство в Береговому, Закарпаття. Фото: how-much.in.ua

Угорський консул, який фігурує на відео з Берегового, на якому українців приймають у громадянство Угорщини, залишить Україну найближчими днями.

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив у своїй статті для «Європейської правди».

«Хоча щодо конкретних дій угорського консула дискутувати потреби немає, тут слід чітко розставити крапки над і. І ми їх розставимо. Найближчими днями консул повернеться на батьківщину», – написав міністр.

Дії угорського консула суперечать Віденській конвенції про консульські зносини, згідно з якою консульська установа виконує функції, «які не забороняються законами й правилами держави перебування або проти виконання яких держава перебування не має заперечень», нагадав глава МЗС.

Читайте також: Угорщина поставила новий ультиматум Україні

Міністр не зазначив, чи буде консул висланий Україною чи добровільно відкликаний угорською стороною. За даними видання, в Будапешті розглядали також другий варіант.

«І пан консул, і його керівники в Будапешті прекрасно знали, що ми маємо заперечення проти надання нашим громадянам другого громадянства, оскільки Конституція та законодавство України передбачають тільки одне-єдине – українське. Те, що у нас не передбачено ні кримінальної, ні адміністративної відповідальності за подвійне громадянство, суті справи не міняє. Порушення залишається порушенням, а недружні дії – недружніми», – наголосив міністр.

Угорська сторона, таємно роздаючи громадянство етнічним угорцям України, тим самим створює для них потенційні проблеми, каже він.

«Наявність іншого громадянства може викликати цілком резонні питання при призначенні на державні посади, особливо у силових відомствах України», – вважає Клімкін.

Складнощі у відносинах з офіційним Будапештом він називає «штучно створеними, оскільки між Україною й Угорщиною не існує жодних об’єктивних протиріч». «Але й до штучних проблем мусимо ставитися з усією серйозністю», – додав Клімкін.

Читайте також: Допомога від Путіна: Росіяни на ОБСЄ привезли буклети про «насилля» над угорцями України

Раніше в українських ЗМІ з’явилася інформація про видачу паспортів Угорщини громадянам України на території консульства Угорщини в Береговому Закарпатської області, а також відповідне відео з прийняттям присяги.

Після прийняття присяги, в якому громадяни називають Угорщину своєю батьківщиною і зобов’язуються служити їй, співробітники дипустанови закликають їх приховувати від державних структур України факт отримання угорського громадянства.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив це питання з главою угорського зовнішньополітичного відомства Петером Сійярто на полях Генасамблеї ООН в США. За словами Клімкіна, вони детально обговорили те, що відбувається в угорському консульстві в Береговому, але Сійярто не погодився з позицією Києва щодо порушень з боку консула.

У неділю, 30 вересня, прес-секретар угорського МЗС заявив, що Угорщина не планує відкликати свого генерального консула або консула в населеному пункті Берегове, незважаючи на рекомендації України.

Loading...
Loading...
Loading...