Новини » Політика 3 жовтня, 2018, 12:21
Денисенко: У парламенті не назбирається голосів для звільнення Супрун
ZIK
ZIK

Хоча зараз і ведеться активна кампанія проти очільниці МОЗ Уляни Супрун, сумнівно, що у парламенті назбирається 226 голосів для її звільнення. Адже в.о міністра провела старт медичної реформи, запустила низку соціальних програм для пацієнтів та зламала цілу масу корупційних схем, які діяли у медицині.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив народний депутат України Вадим Денисенко.

Він переконаний: на звільнення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун не назбирається необхідних 226 голосів нардепів. Масштабна кампанія, що ведеться проти неї, нічим не допоможе опонентам очільниці МОЗ.

«Вона викликає такий спротив серед політиків, тому що почала ламатись величезна маса корупційних схем, що існували у медицині. Насправді стартувала медична реформа. Давайте не забувати, що розпочалася програма «Доступні ліки», яка дозволила багатьом отримувати цілу низку медикаментів значно дешевше чи й навіть безкоштовно», – наголосив нардеп.

Окрім того, він наголосив: із наступного року розпочнеться програма «Доступні аналізи», тож із другого півріччя у поліклініках більше не доведеться платити за УЗД чи інші аналізи пацієнтам з відповідними направленнями.

«Та найголовніше – можу чітко говорити, що закупівля ліків стала дешевшати, бо ми почали це купувати через Міжнародну світову організацію охорони здоров’я. Наприклад, у 2014 році вакцина проти поліомієліту коштувала в доларовому еквіваленті у вісім разів дорожче, ніж ми закуповуємо її сьогодні. Можна зрозуміти, який був рівень корупції, тож багатьом не подобається, що всі ці речі переходять у цивілізоване русло», – зазначив депутат.

Разом із тим, коментуючи досить довгу відсутність подання на призначення Супрун безпосередньо міністром, він зауважив: маємо цілу низку виконувачів обов’язків голів комітетів, міністрів чи центральних органів виконавчої влади. Тож тут головне питання полягає не у приставці «в.о», а в ефективності роботи.

«Супрун із цією приставкою провела через парламент медичну реформу, якій багато хто аплодує не лише в Україні. Тому у цьому випадку важливим є, наскільки ефективно вона бореться із корупцією та яким є початок цієї реформи на первинній ланці. Перший етап ми уже пройшли. Ми повинні розуміти, що лікар почав отримувати, в середньому, на 30%-40% більше, ніж мав раніше», – розповів Денисенко.

Як повідомлялось, вчора, 2 жовтня, комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я підтримав постанову про звернення до Уряду щодо звільнення виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 14:47 :27