Закон про державну мову: чи здійснить парламент свою історичну місію
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

Під час робочого візиту до Риги, крім офіційних зустрічей, участі в Безпековому форумі, поспілкувалася із представниками діаспори, а також відвідала Ризьку українську середню школу.

Цікаво, що 2 квітня 2018 р. президент Латвії затвердив поправки до Закону про освіту і до Закону про загальну освіту, що передбачають поступовий повний перехід шкільного навчання на латиську мову, і «забезпечать однакові можливості для всіх на отримання якісної освіти і перспективи отримання гідної роботи в Латвії».

При цьому, зберігається можливість вивчати предмети, пов’язані з ідентичністю і культурою нацменшин (до мов національних меншин в Латвії належать: російська, польська, іврит, українська, естонська, литовська та білоруська). Поправки передбачають проведення реформи в навчальних закладах нацменшин в 2021/2022 навчальному році.

Згідно з поправками, дошкільне навчання є білінгвальним, у початковій школі (1-6 класи) здійснюється за трьома моделями білінгвального навчання, на завершальному етапі основної освіти (7-9 класи) 80% навчального процесу забезпечується державною мовою, у середній школі (10-12 класи) – тільки латиською мовою.

Нам треба брати приклад з європейських країн, які надійно й системно захищають свою мову. І цього тижня парламент матиме шанс здійснити нарешті свою історичну місію – ухвалити Закон про державну мову №5670-Д.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 15:45 :38