live
Новини » Світ 633 Читать эту новость на русском

Сергій Скрипаль був «безсоромним російським націоналістом», – з книги Марка Урбана

Сергій Скрипаль. Фото: rtvi.com

Колишній шпигун Сергій Скрипаль спочатку не хотів вірити у те, що російський уряд намагався його вбити, та попри, що працював на MI6, був «безсоромним російським націоналістом».

Скрипаль намагався змиритися з тим, що його намагалися отруїти, стверджує у своїй книзі журналіст BBC Марк Урбан.

Скрипаля та його доньку отруїли у березні. Коли Скрипаль прийшов до тями через п’ять тижнів після замаху на своє життя, він не міг змиритися з тим, що це Кремль намагався його вбити.

Тоді як навколо тривала інформаційна війна між Лондоном та Москвою, Скрипаль відновився, та часом навіть сидів у саду лікарні Солсбері. Незважаючи на невтішні прогнози, лікарі врятували життя йому та його доньці, Юлії, за допомогою «нових методів лікування».

Книга Урбана «Файли Скрипаля» (The Skripal Files), була опублікована на цьому тижні. У ній Урбан описує низку зустрічей зі Скрипалем влітку 2017 року, коли російський шпигун провадив спокійне життя у своєму будинку у Солсбері.

За словами Урбана, Скрипаль сказав, що не бажає бути процитованим, пояснивши, що всі вони бояться Путіна. Він не вірив, що особисто йому щось загрожує, проте хотів уникнути публічних заяв, щоб Юлія та його син, Олександр, могли вільно приїжджати до нього з Москви.

Урбан виявив, що Скрипаль більшу частину дня проводив за переглядом російського прокремлівського Першого каналу. Навіть мешкаючи у придбаному за гроші MI6 будинку, він у багатьох питаннях схвалював кремлівську політику», – пише журналіст.

Скрипаль, колишній десантник, підтримував анексію Криму у 2014 році, та зневажливо називав українців «простими вівцями, яким потрібен хороший пастух». Скрипаль також відмовлявся повірити у те, що російські війська таємно вторглися на територію Східної України, кажучи, що якби вони зробили це, то швидко дійшли б до Києва.

Книга не дає відповіді на ключове питання, а саме: чому ГРУ намагалася вбити Скрипаля незадовго до президентських виборів у Росії.

Де зараз Скрипаль, не відомо. Юлія Скрипаль зазначила, що має намір повернутись колись до Росії, проте досі не зробила цього.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Loading...
Loading...
Loading...