live
Новини » Суспільство 84

Речник «Нацкорпусу»: Вуличні акції впливають на голосування у ВР

ZIK

Народні депутати підтримали у першому читанні проект закону, згідно з яким в Україні спростять процедуру надання громадянства України добровольцям-іноземцям. Величезна кількість депутатів проігнорувала голосування за зазначений документ, а дехто навіть був проти. Але є надія, що закон проголосують згодом і в цілому.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив речник партії «Національний корпус» Олександр Алфьоров.

«Насправді сьогодні йшлося про політичне рішення, тому що ухвалили закон у першому читанні і, відповідно, ми розуміли, що буде проведена ще певна юридична робота. Але ми раді тому, що знайшлася та кількість сміливців, які його підтримали», – сказав Алфьоров.

Але були і нардепи, які голосували проти або взагалі проігнорували голосування. Також він зазначив, що на підтримку законопроекту сьогодні зранку разом «Нацкорпусом» прийшли громадські активісти і добровольці, серед яких були росіяни, білоруси та громадяни інших країн. Саме вони під стінами парламенту очікували на позитивний результат голосування.

«Два тижні тому добровольці-іноземці прикували себе кайданками до будівлі Адміністрації Президента з вимогами ухвалити законопроект. Парубій і ті, хто обіцяли минулого тижня поставити це питання на голосування, свого слова дотримали. Звісно, це є важливим кроком для України», – вважає він.

За його словами, на ухвалення законопроекту найбільше вплинули громадські активісти.

«Я думаю, що найбільше, все-таки, спрацювала командна гра громадських активістів і «Національний корпус». Тому що Президент ніяк не прокоментував вимоги активістів та добровольців-іноземців, хоча мав таку нагоду. Загалом вважаю, що вуличні акції досі  впливають на певні події. Але дуже дякую тим депутатам, які проголосували за законопроект, бо розумію, що для багатьох з них, це було вольовим рішенням. Далі ж робота в контексті цього законопроекту полягатиме у просуванні його до голосування», – додав Алфьоров.

Нагадаємо, вранці під будівлею Верховної Ради зібралися близько 200 активістів, яківимагали ухвалити законопроект про громадянство для ветеранів-іноземців, які воювали на Донбасі проти РФ.

 


Loading...
Loading...
Loading...