Новини » Економіка 2 жовтня, 2018, 14:45
Не газом єдиним: Дубневичі вирішили розширити сонячний енергобізнес ще на 109 га
Богдан та Ярослав Дубневичі. Фото Павла Паламарчука/zaxid.net
Богдан та Ярослав Дубневичі. Фото Павла Паламарчука/zaxid.net

25 вересня у Львівській ОДА було видано чотири розпорядження про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею понад 109 га під будівництво та обслуговування наземних фотоелектричних сонячних електростанцій. Отримувачами дозволів стали «Променейра», «Солар Енерджі Парк», «Солар Грін Парк» та «НР Солар Парк», які пов’язані з народними депутатами братами Богданом та Ярославом Дубневичами.

Про це повідомляють «Наші гроші. Львів».

З усіх розпоряджень випливає, що ділянки були вилучені з користування державного підприємства «Роздільське гірничо-хімічне підприємство «Сірка».

Три ділянки розташовані на території Березинської сільської ради Миколаївського району. ТОВ «Променейра» отримало дозвіл на розробку проекту на ділянку орієнтовною площею 22,8 га, ТОВ «Солар Енерджі Парк» – 26 га, ТОВ «Солар Грін Парк» – майже 28 га.

Ще одна ділянка розташована за межами населеного пункту с. Крупське на території Розвадівської сільської ради Миколаївського району. Проект на 32,5 га розроблятиме ТОВ «НР Солар Парк».

Усі чотири компанії пов’язані з народними депутатами від БПП Богданом та Ярославом Дубневичами.

Товариства «Променейра», «Солар Енерджі Парк», «Солар Грін Парк» та «НР Солар Парк», які зареєстрували лише у червні-липні цього року, засновані ТОВ «Ліг Енергія». Бенефіціарними власниками є Роксолана Пиртко, донька Ярослава Дубневича, і Валдіс Родзіньш (Латвійська республіка).

Ознайомитись з розпорядженнями можна на сторінці Львівської ОДА від 26 вересня.

Інформація про надання ділянок під господарювання для братів Дубневичів, які мають доволі неоднозначну репутацію, викликала чималий резонанс.

Основною причиною цього стало розслідування НАБУ масштабного розкрадання газу на ТЕЦ у Новому Роздолі та Новояворівську, арешт обох генеруючи підприємств АРМА та передачі їх у руки незалежному управляючому. Йдеться про зловживання на суму близько 1,4 млрд грн менеджерами фірм, безпосередньо пов’язаних з одіозними нардепами.

На прохання ІА ZIK ситуацію коментує начальник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис.

Він пояснив, що розпорядження справді стосуються території роздільської «Сірки», тобто земель промисловості, які не придатні для будь-якої іншої господарської діяльності.

«В принципі, будь-який громадянин України, зареєструвавши компанію, може звернутись з проханням про виділення землі під такого роду діяльність. І департамент архітектури готовий надати документи на розробку проекту землеустрою. Для земель під проекти в галузі альтернативної енергетики проводити аукціон не потрібно. На сьогодні ми маємо вже близько 20 схожих проектів, і є ще ділянки, які можуть бути використані під «зелену» енергетику – тому шукаємо бажаючих», – розповів чиновник.

Також він повідомив, що в ОДА не вимагають від претендентів жодних додаткових документів для надання таких ділянок, адже вже сама орендна плата за землю, яка є чималою, гарантує, що підприємці будуть намагатись якнайскоріше запустити виробництво, щоби повертати витрати.

«ОДА, як розпорядник землі, не вимагає жодних гарантій та підтверджень досвіду роботи цих фірм. Наша функція закінчується розробкою документації та передачею землі в оренду. Такою гарантією вже є сплата орендної плати за землю, яка є чималою. Це вже великий позитив, оскільки місцеві громади отримують додатковий прибуток. А те, як швидко і якісно компанія реалізує проект – це вже їхні підприємницькі ризики», – зазначив Роман Матис.

Роз’яснюючи специфіку бізнесу на «зеленому тарифі» начальник управління інвестполітики повідомив, що фірми, які приходять за дозволами на оренду землі, вже до того добре прораховують вигідність проекту. Адже спочатку їм потрібно техумови, резерви потужностей та дозвіл на підключення до мережі від «Львівобленерго». Далі вони мають побудувати, здати в експлуатацію та запустити роботу електростанції. І лише після цього можуть звертатися в «Укренерго» та ДП «Енергоринок» для отримує дозволу на продаж електроенергії за «зеленим тарифом».

Нагадаємо, Дубневичі не новачки у виробництва сонячної енергетики. Навесні минулого року було відкрито першу чергу сонячної електростанції «Озерна», потужністю 9,9 МВт, на землях Залузької сільради у Яворівському районі на Львівщині. Згодом поруч збудували ще одне фотоелектричне поле, потужністю до 10 МВт. Компанія взяла у довготермінову оренду земельну ділянку, площею 41,7 га, тож у перспективі після другої черги, може бути збудована і третя черга.

Та, вочевидь, бізнес пішов непогано, а домовленості з «Укренерго» та ДП «Енергоринок» залишаються в силі. Тож, окрім «Озерної», Дубневичі вирішили збудувати ще чотири електростанції. І, виглядає, сильно квапляться, адже з наступного року ставка «зеленого» тарифу буде знижена, що, звісно ж, вплине на її прибутковість.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 07:26 :59