Музейний кулеметний станок повоював на сході України у 2014
Леся Гасиджак
Історик, журналіст

Був собі кулеметний колісний станок, який близько 70 років, після завершення Другої світової, як годиться, у музейному світі жив тихим розміреним життям у зібранні Чернігівського історичного музею. Але у 2014 році Росія анексувала Крим та окупувала частину Донецької і Луганської областей, і перший час одяг та оснащення для армії та добровольчих батальйонів збирали всією Україною. От тоді чернігівські музейники у липні 2014 року просто з музейної експозиції передали кулеметний колісний станок спецбатальйону «Азов».

Як вогнева складова підрозділу він брав участь у боях під Іловайськом та Старобешевим, звільнені та обороні Широкиного, обороні Мар’їнки, ніс варту на блокпостах навколо Маріуполя. За півтора роки, у грудні 2015-го, станок повернули до музею. А тиждень тому він, як міні-експозиція про своє «друге життя», зайняв перше місце у однойменному конкурсі в рамках V Всеукраїнського музейного фестивалю у Дніпрі. Більше читайте про це тут.

Отака от історія. Про спіраль Історії, про добровольців, які захищали незалежність України, про формальне порушення музейниками Інструкції і одночасно – про гідно прийнятий ними ж виклик часу, про неоднозначність всіх понять. А ще про те, що всі предмети у музеях насправді – живі. І ніхто ніколи не знає, коли, здавалося б, мертва річ буде змушена повернутися до життя.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 01:39 :51