Новини » Суспільство 2 жовтня, 2018, 13:24
Москалюк: Формально іноземці-добровольці вже мають право отримати громадянство України
ZIK
ZIK

Якщо говорити про іноземців-добровольців, то переважно йдеться людей, які приїхали на територію України у 2014-2015 роках. З точки зору українського законодавства, у декого з них скоро буде п’ять років, як вони проживають на території України. Саме тому вони вже матимуть право отримати громадянство на загальних підставах.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політичний аналітик та кандидат юридичних наук Олександр Москалюк.

 «Насправді сьогодні є декілька процедур, за якими  добровольці-іноземці можуть отримати українське громадянство. Для цього їм треба виконати формальні вимоги, наприклад, стосовно терміну проживання на території України. Або, як варіант, є таке поняття, як вшанування громадянством. Коли Президент за особливі заслуги надає статус громадянства, так як це відбувалося щодо окремих іноземних міністрів», – сказав Москалюк.

Він вважає, що ситуація не є надто критичною. Адже треба розуміти, що люди, які воюють, принаймні, частина з них є солдатами фортуни і про це треба відверто говорити.

«Я не хотів би, щоб ми були дуже однозначні та категоричні. Бо є люди, які можуть мати різні мотиви і не обов’язково вони воюватимуть з любові до України та заради демократії. Тому до питання надання громадянства України треба відноситися надзвичайно обережно», – зазначив він.

Хоча, якщо говорити загалом про іноземців-добровольців, то йдеться переважно про 2014-2015 роки.

«З точки зору українського законодавства, минає майже п’ять років перебування іноземців-добровольців на території україни. Тобто ці люди з точки зору формального критерію, провели тут достатньо часу, щоб отримати громадянство на загальних підставах. Так, можливо хтось може отримати його за спрощеною процедурою, якщо одружився на громадянці України. Єдиним питанням може бути перевірка на знання української мови, але я, наприклад, думаю, що для білорусів – це не повинно бути чимось надскладним», – розповів Москалюк.

Тому він наголосив, що проблемою українського суспільства є однозначне емоційне сприйняття певних речей, які лобіюються громадськими організаціями чи активістами.

«Я повторю свою тезу, що формально велика кількість іноземців-добровольців отримують право отримати громадянство, просто треба пройти загальну процедуру. Якщо вони хочуть виключну процедуру, вибачте, але я невпевнений, чи таким чином ми випадково не відкриємо «скриньку Пандори», – зазначив він.

Нагадаємо, народні депутати підтримали у першому читанні проект закону, відповідно до якого в Україні спростять процедуру надання громадянства України добровольцям-іноземцям.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 17:36 :19