Новини » Суспільство 2 жовтня, 2018, 22:10
Гергерт: Україна нині не може впоратися із проблемою посттравматичного синдрому у бійців
ZIK
ZIK

Посттравматичний синдром у наших військових є. Але українська держава не має можливості з ним впоратися. І не впорається. А американці тратять на це мільярди і роки.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK розповів доброволець, комбат Андрій Гергерт (позивний «Червень»).

Гість програми, відповідаючи на питання ведучого, чи не важко після війни повертатися до мирного життя, зазначив, що він знає простий рецепт і радить його усім бійцям, які повернулися з війни.

«Якщо говорити про мене, я людина, яка наповнена по вінця. Місця для марності, втрати і даремності немає. Я наповнений великою любов’ю, великими подіями. Абсолютно немає місця на всі болячки. Тому і хлопцям я раджу, щоб навчалися, читали і вірили. Перед нами відкритий неймовірний світ!» – наголосив доброволець.

Водночас Андрій Гергерт зауважив, що часто у бійців, які повернулися з війни, виникає посттравматичний синдром. Гергерт додав, що наша держава не може впоратися з цією проблемою.

«Хлопці, які повернулися з війни, не знають, що з ними відбувається. Це означає, що в них посттравматичний синдром. Він присутній. Але українська держава не має можливості з ним впоратись. І не впорається.

От я спілкувався з відомим американським психологом, і він каже, що американці тратять на це мільярди. Вони вже 20 років на це потратили і далі будуть робити все, щоб подолати посттравматичний синдром після війни в Іраку і В’єтнамі», – розповів Гергерт.

Військовий додав, що українцям потрібно зрозуміти, що бійцям, які були на війни, чули свист куль і запах смерті, дуже важко повернутися до мирного життя.

«Це треба розуміти. Воно нас ще чекає, адже ті, хто чув, бачив і перебував, ще не повернулися з війни. А ті, хто вже повернувся, хто дійсно чув смерть, вони інші. Зміст людського життя для них втрачений. Вони не можуть собі знайти місця, вони болісно реагують на всі процеси, які відбуваються навколо них. Але якраз ними дуже легко маніпулювати. Що наші політикани сьогодні дуже професійно роблять», – підкреслив доброволець Андрій Гергерт.

Нагадаємо, в програмі військових розслідувань «Стежками війни» йшлося про те, що за 3 роки війни не створено жодного центру психологічної допомоги учасникам АТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 20:31 :48