Новини » Економіка 2 жовтня, 2018, 13:02
Експерт: У «Нафтогазі» бояться двох людей – Бойка і Тимошенко
ZIK
ZIK

Головна ціль НАК «Нафтогаз» – отримати доступ до грошей і ринку газу для споживачів. Фактично, компанія в Україні має право монополіста, яке постійно розширює. Її схеми чітко розуміють як мінімум двоє людей: Юрій Бойко та Юлія Тимошенко.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

«Ціна на газ – це те, що хвилює людей, адже вона суттєво вдарить по кишенях. Проблема «Нафтогазу» цікавить не тільки українців, а й, припускаю, що й МВФ, Європейську комісію, Енергетичне співтовариство. Я думаю, все це накладається на підготовку до опалювального сезону», – каже експерт.

До того ж, «Нафтогаз» не ліквідували і не розділили, як до того обіцяли. Водночас він отримав право монополіста, яке постійно розширює, зауважує експерт Інституту енергетичних стратегій.

«Нещодавно ми побачили три нові компанії: для поставок газу для населення, для «Теплокомуненерго» і для промисловості. Фактично, ми побачили неприкриту схему. Компанія «УкрГазВидобування» буде діставати дорогуватий газ, але все ж дешевший, ніж у Європі. Далі його продаватимуть з націнкою, через посередницькі структури для споживачів. Побачите, що потім ці компанії прийдуть до бюджету і будуть просити ще більші субсидії для населення», – прогнозує Юрій Корольчук.

Тому що ціна для населення, яка зросте, буде становити приблизно вісім з половиною, максимум дев’ять тисяч гривень. Вона не покриє імпортний паритет, пояснює  експерт Інституту енергетичних стратегій.

«Я вже бачу, як НАК «Нафтогаз» потирає руки і чекає, що замість 64 мільярдів гривень, які він отримав минулого року за газ, одержить 140! Це головна ціль, яку переслідує ця компанія. Їм не вдалося забрати газові мережі облгазів. Вони півтора роки тягалися, заставляли Гройсмана, схиляли уряд всіма можливими і неможливими кроками. А потім зрозуміли, що нічого з цього не вийде і вирішили піти іншим шляхом», – переконаний експерт.

Юрій Корольчук наголошує, що у «Нафтогазі» просто придумують, як їм отримати доступ до грошей і ринку газу для споживачів.

«До слова, в «Нафтогазі» бояться двох людей: Бойка і Тимошенко, які чітко розуміють всі схеми, що їх реалізує компанія», – наголошує експерт Інституту енергетичних стратегій.

Нагадаємо, у «Нафтогазі» вирішили підвищити ціни блакитного палива для промисловості.

Водночас Міністерство економічного розвитку нещодавно опублікувало звіт – топ 100 найприбутковіших державних компаній за 2017 рік. Очолив список НАК «Нафтогаз». Його прибуток – 44,4 мільярди гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 07:58 :21