live
Новини » Економіка

Експерт спрогнозував, коли середня зарплата в Україні зросте до 10-11 тисяч гривень

ZIK

Цього року в грудні показник рівня середньої зарплати може зрости до 10-11 тисяч гривень.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив координатор Громадянської платформи «Нова країна» Тарас Козак.

Гість програми, коментуючи заяву Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, що середня зарплата в Україні до кінця року сягне 10 тисяч гривень, пояснив різницю між мінімальною та середньою зарплатнею. З його слів, мінімальна зарплата – це адміністративний показник, який можна встановити, а ось із середньою зарплатою такі дії неможливі, оскільки її виплачує бізнес.

«Вона (середня зарплата – ред.) справді зростає, але вона ще досить маленька. На сьогодні середня зарплатня менше 9 тисяч гривень», – зазначив Тарас Козак.

Гість програми додав, що завжди у грудні середня зарплата зростає приблизно на 15%, оскільки в останній місяць року виплачують додаткові бонуси, «13-ту» зарплату тощо.

«Я упевнений, що цього року в грудні ми перевищимо середню зарплатню за 10 тисяч гривень. Можливо, буде і 11 тисяч гривень, я не виключаю такого показника. Але якщо подивитися на ті зарплатні, які отримують наші громадяни, виїхавши за західний кордон, – це значно й значно вище. 800-900 євро – це мінімальна зарплатня, яку там отримують найнекваліфікованіші робітники на сезонних роботах, а фахівці отримують там 1200-1500 євро…, фактично в три рази більше», – акцентував Тарас Козак.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв «системне підвищення» пенсій вже з 1 березня 2019 року.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман також заявив, що вже наприкінці цього року середня зарплата в Україні може сягнути 10 тисяч гривень.Loading...
Loading...
Loading...