Новини » Економіка 2 жовтня, 2018, 18:10
Експерт про підвищення пенсій: У нас будуть проблеми з нашими кредиторами
ZIK
ZIK

В України будуть проблеми з кредиторами, оскільки головна логіка пенсійної реформи, з точки зору кредиторів, – це зменшення дефіциту Пенсійного фонду. А нині цього немає, навіть навпаки – є збільшення дефіциту.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Гість програми, коментуючи заяву Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про підвищення пенсій із березня 2019 року, зауважив, що очільник уряду лише озвучив вимогу закону, ухваленого у 2017 році, про індексацію пенсій, в якому була передбачена формула підвищення.

Олег Пендзин зазначив, що орієнтовно збільшення пенсій наступного року відбудеться на рівні 17-18%.

«Ми розуміємо, що єдине джерело покриття дефіциту Пенсійного фонду – це є бюджет. Дефіцит Пенсійного фонду у 2018 році в бюджеті – це 139 млрд грн. У проекті бюджету на 2019 рік – близько 150 млрд грн. Тобто, передбачаючи це збільшення, Гройсман уже закладає у бюджет дефіцит Пенсійного фонду», – зазначив експерт.

Олег Пендзин нагадав, що в 2016-2017 роках було закладене збільшення доходів від сплати єдиного соціального внеску на 32%, проте цього не було досягнено, і виникали проблеми із виплатою пенсій, оскільки єдиний соціальний внесок вчасно не надходив: «Зараз ця цифра – розумніша, спокійніша».

«Технічні можливості виконати норму закону в уряду є… Проблеми у нас будуть із нашими кредиторами, тому що головна логіка пенсійної реформи, з точки зору наших кредиторів, – це зменшення дефіциту Пенсійного фонду. На жаль, ми не бачимо зменшення дефіциту, ми бачимо, навпаки, його збільшення. І це питання складних перемовин із МВФ», – вважає експерт.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв «системне підвищення» пенсій вже з 1 березня 2019 року.

Раніше міністр соцполітики Андрій Рева повідомив, що в березні 2019 року буде проведено осучаснення пенсій за формулою – сумою 50% зростання рівня інфляції та 50% зростання середніх зарплат за 2018 рік.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман також заявив, що вже наприкінці цього року середня зарплата в Україні може сягнути 10 тисяч гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 00:39 :08