Новини » Суспільство 2 жовтня, 2018, 16:30
Даниленко: У той час, коли Угорщина і Польща запрошують до себе, Україна - відштовхує
ZIK
ZIK

Угорщина запрошує працездатне населення до себе, мовляв, ми вам дамо паспорт, мікрокредит. У Польщі можна отримати карту поляка. Чехія пропонує роботу. Водночас Україна наголошує на тому, що бажано не приїжджати сюди, не допомагати, бо можна вскочити у дуже дивну ситуацію. Замах на життя Аркадія Бабченка став прикладом цього.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорила журналіст, ведуча Тетяна Даниленко.

«З того, що мені відомо, жодного із фігурантів «списку Бабченка» не допитали. Люди, які погодилися на охорону СБУ, одразу підписали про це заяву. До того ж зустрічалися зі слідчими, які запитували про те, чому б це саме вони могли бути цікавими Росії, чому їх хотіли би вбити», – розповідає журналіст.

Вона зізнається, що сама таку бесіду зі слідчими не проходила. Втім з нею контактували представники МВС, які пропонували допомогу.

«Вони кілька разів телефонували і запитували про те, чому в СБУ досі не підписаний відповідний «папірець», бо у будь-якому випадку доведеться якісь охоронні заходи застосувати», – переповідає ведуча.

Правоохоронці запевняли Тетяну Даниленко, що після публікації «списків Бабченка» є ризик того, що її особиста безпека може постраждати.

«Представники МВС наголошували на тому, що можуть надати мені допомогу хоч зараз. Вони пояснили, що не зацікавлені у тому, аби журналісти потрапляли у неприємні історії, які будуть бити по репутації поліції», – пригадує журналіст.

Тетяна Даниленко підкреслює: їй неприємно через те, що ім’я та прізвище фігурують у, так званому, «списку Бабченка».

«У тебе є батьки, родичі, яким, м’яко кажучи, не подобається, що твоє ім’я є у «списках смертників», як би це смішно не звучало. Щиро кажучи, коли це обговорюється зі «смішечками» у фейсбуці, мені ще більш неприємно», – підкреслює ведуча.

На думку Тетяни Даниленко, ця справа є іміджевим ударом для країни, а не реальним результатом розслідування.

«Бабченко – це людина, яка багато пише на різні теми. До нього нема ніяких питань. Я йому дуже співчуваю, що він опинився серед тих іноземців, які вирішили, що в Україні їм буде безпечно. Адже з’ясувалося,  що тут доволі «стрьомне» місце для того, аби жити і працювати. На жаль», – каже журналіст.

Сьогодні в парламенті, у першому читанні, був ухвалений закон про спрощення процедури видачі громадянства іноземним добровольцям, акцентує увагу Тетяни Даниленко.

«Тобто чотири роки люди, які приїхали в Україну, повірили в неї, отримали величезні проблеми вдома, не можуть одержати українське громадянство і їх возять по всіх колах бюрократичного пекла», – обурюється журналіст.

Ці люди не свої у себе вдома, чужі в Україні. Та що гірше, тут їх називають «кремлівськими агентами», підкреслює ведуча.

«На мою думку, це жахлива ситуація», – вважає Тетяни Даниленко.

Крім того, журналіст порівнює ставлення до іноземців за кордоном і в Україні.

«Угорщина запрошує працездатне населення до себе, мовляв, ми вам дамо паспорт, мікрокредит. В Польщі можна отримати карту поляка. Чехія пропонує роботу. Водночас Україна наголошує на тому, що бажано не приїжджати до нас, не допомагати нам, бо ви вскочите у дуже дивну ситуацію. Можливо, тут ви станете мільйонером, а, можливо, маргіналом і ваша доля скотиться нанівець. Мені здається, що історія Бабченка стосується другого», – додає ведуча.

Нагадаємо, сам журналіст Аркадій Бабченко, на чиє життя здійснили замах, каже, що претензій до українських слідчих у нього немає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 11:59 :01