Новини » Політика 1 жовтня, 2018, 11:32
Питання честі: Голова ВРУ назвав ключовий законопроект пленарного тижня
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Фото: rada.gov.ua

Ключовим питанням роботи Верховної Ради України впродовж цього пленарного тижня буде закон про мову.

Про це під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп), яке транслює телеканал ZIK, заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Як зазначив спікер, у вівторок обранцям пропонують розглянути низку законопроектів, які голови комітетів визначили як першочергові. Більшість із цих проектів законів мають соціальне спрямування, зокрема, йдеться про оздоровлення і відпочинок дітей, про соцзахист дітей журналістів, які загинули під час виконання своїх обов’язків, про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, про реформування державних і комунальних ЗМІ.

Андрій Парубій зазначив, що іще одним важливим законопроектом, який обранцям пропонують розглянути у другому читанні, є проект закону про забезпечення офіційної публікації законів України, про функціонування парламентського видання «Голос України». У середу обранцям пропонують розглянути питання щодо ратифікації.

У четвер, як наголосив голова ВРУ, депутатам пропонують розглянути ключове питання тижня – проекти законів про мову. Андрій Парубій повідомив, що є чотири законопроекти про мову, які пройшли комітет. Він запропонував розглянути їх за повною процедурою, щоб усі доповідачі змогли виступити, а депутати – вибрати один із законопроектів та прийняти у першому читанні.

«Закон про українську державну мову – це виклик, який стоїть перед українським парламентом і на який ми повинні дати відповідь. У цій сфері є вакуум після того, як Конституційний суд відмінив закон Колесниченка-Ківалова. Для багатьох із нас, хто був у залі, коли зал «переламували» під закон закон Колесниченка-Ківалова, це має стати питанням честі, щоб ми могли прийняти сучасний європейський закон про державну мову в Україні», – наголосив голова ВРУ.

Андрій Парубій також повідомив, що до розгляду у другому читанні готовий законопроект щодо змін до статуту ЗСУ – йдеться про запровадження вітання «Слава Україні! Героям слава!». Окрім того, у четвер обранцям запропонують розглянути зміни до Конституції щодо перейменування двох областей.

Нагадаємо, 6 вересня Верховна Рада України підтримала у першому читанні президентський законопроект, який передбачає встановлення у Збройних Силах України нового вітання «Слава Україні! – Героям слава!» замість вітання радянського зразка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 11:43 :06