Новини » Суспільство 1 жовтня, 2018, 13:25
Нобелівську премію з медицини вручили за революційне відкриття у терапії раку
Фото: EPA-EFE/FREDRIK SANDBERG
Фото: EPA-EFE/FREDRIK SANDBERG

Нобелівську премію з фізіології та медицини у 2018 році вручили за «відкриття терапії при ракових захворюваннях, яке полягає у гальмуванні негативного імунного регулювання».

Це оголосили на прес-конференції Нобеліського комітету у понеділок, 1 жовтня, пише Українська правда.

Нагороджені за це спільно Джеймс П. Еллісон та Тасуку Хончо. Відкриття зроблене двома лауреатами медицини, використовує здатність імунної системи атакувати ракові клітини, гальмуючи імунні клітини.

Джеймс П. Еллісон вивчав білок і виявив, що він діє як гальмо на імунну систему. Вчений зрозумів, що цей гальмівний потенціал можна використовувати для того, щоб організм атакував пухлину.

Він втілив цю концепцію у новому підході для лікування пацієнтів.

У свою чергу Тасуку Хонджо, також нагороджений премією, виявив, що імунні клітини також гальмує протеїн, але має інший механізм дії. Терапія, яку розробили на основі його відкриття, виявилася вражаюче ефективною у боротьбі з раком.

Рак кожен рік вбиває мільйони людей і є однією з найбільших проблем у галузі здоров’я. Стимулюючи здатність нашої імунної системи атакувати пухлинні клітини, цьогорічні лауреати Нобелівської премії «знайшли зовсім новий принцип для лікування раку».

До відкриттів, які змогли зробити Еллісон та Хонджо, прогрес у клінічному розвитку був скромним.

«Імунна контрольна топотерапія зробила революцію в лікуванні раку і кардинально змінила спосіб у який можна керувати раком», – зазначають у Нобелівському комітеті.

Джеймс П. Еллісон народився у 1948 році в Техасі, США. Він професор MD Anderson Cancer Center Університету штату Техас, а також співпрацює з Інститутом Паркера з онкологічної імунотерапії.

Тасуку Хонджо народився у Японії у 1942 році, з 1984 року він є професором Університету Кіото.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-15 21:14 :18