Новини » Світ 1 жовтня, 2018, 17:49
Греція відреагувала на результати референдуму у Македонії

Уряд Греції привітав результати референдуму в Македонії щодо змін назви країни, а саме – високий відсоток тих, хто проголосував за перейменування, але висловили занепокоєння низькою явкою.

Про це заявив представник уряду Греції Дімітріс Цанакопулос, посилаючись на видання Ekathimerini, пише «Тиждень».

Водночас він назвав результат референдуму «позитивним наслідком ратифікації й імплементації підписаної у Преспі угоди». Однак Цанакопулос наголосив, що уряд Греції непокоїть скептичне сприйняття цієї угоди більшістю громадян Македонії.

«Як результат, відповідальність зараз лежить на парламенті Македонії і ми сподіваємося, що ініціатива прем’єра Заєва щодо конституційної реформи принесе плоди», – наголосив він.

За його словами, грецький уряд і надалі буде просувати ідею імплементації угоди. Крім того, представник грецького уряду додав, що для Греції важливо не те, щоб македонська сторона вклалася в дедлайни щодо перейменування країни, а щоб конституційні зміни були проведені.

Нагадаємо, 30 вересня у Македонії відбувся референдум стосовно зміни назви країни, для голосування прийшли близько 36,84% виборців, з яких – 91,33% підтримали ідею перейменування. За даними Виборчої комісії Македонії (DIK), станом на 18:30, за півгодини до закриття дільниць, явка виборців становила 34,09%. Так, керівник DIK Олівер Дерковскі повідомив, що ця цифра базується на 84,83% оброблених даних з усіх виборчих дільниць.

Крім того, прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв додав, що питання про перейменування Македонії буде вирішуватися в парламенті країни, і депутати чітко виразять згоду, зважаючи на «успішний» референдум.

Водночас Міністерство закордонних справ Греції охарактеризували результати голосування як «суперечливі». Греція поважає рішення тих, хто проголосував, і закликає сторони до «розсудливості», щоб «зберегти динаміку угоди».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 09:58 :52