Новини » Економіка 1 жовтня, 2018, 13:11
Економіст: Україна зовсім не готова до кризи
ZIK
ZIK

В України недостатня «подушка безпеки», щоб пережити потенційну економічну кризу. Для цього у нас замало чистих золотовалютних резервів, непродумана податкова політика, а на руках у людей – 100 мільярдів доларів, які не працюють на економіку.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив банкір, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

Він переконаний: Україна не готова до нової кризи. Адже основною із «подушок безпеки» проти цього є чисті золотовалютні резерви держави. Натомість у нас вони валові, тобто такі, які потрібно віддавати.

«Щороку центральний банк має віддавати те, що позичив у МВФ. Якщо він усе віддасть, то через чотири роки чисті резерви залишаться майже на нулі. Буде 5-6 млрд. доларів, а це, фактично, не резерв», – наголосив Савченко.

Адже, за його словами, «фінансова подушка» для такої держави як Україна мусить становити 30-40 мільярдів.

«Окрім того, у нас має запрацювати і промислова політика. Тобто, мусимо стати країною, яка більше орієнтуватиметься на внутрішній ринок. Адже наразі домінує чистий примітивний експорт, ми не розвиваємо внутрішні ринки», – вважає економіст.

На його думку, це відбувається, у тому числі, і через податкову політику.

«Ми забираємо у бізнесу майже всі ресурси і немає за що купувати товари. Тому будь-який бізнесмен хоче «випхати» продукцію за межі України, бо там її куплять. Однак, що більшим у нас буде внутрішній ринок, то більше будемо захищені від кризи», – розповів він.

Окрім того, експерт підкреслив: потрібно і посилювати кваліфікацію державного менеджменту. Мовляв, зараз вона дуже сильно відстає.

«Як можемо бути захищеними від кризи, якщо минулого місяця виходимо на ринок, позичаємо там 750 мільйонів під ставку у 9,2%. Із такими відсотками позичають лише держави, які перебувають у стані дуже глибокої кризи. Та в той же час на руках у населення  – 100 млрд. доларів, а наші люди не можуть їх розмістити у банках під 4,5%, бо фінустановам заборонили кредитувати у валюті», – зауважив Савченко.

Тому банки не можуть кредитувати імпортерів для закупівель нової техніки.

«Отже, банкам валюта не потрібна, а у кишенях українців лежить сто мільярдів. Це означає, що ми, Україна, кредитуємо економіку США, коли тримаємо гроші у себе вдома. Це повний абсурд. При такому розумінні і виконанні програм державного фінансового менеджменту завжди будемо бідними і незахищеними від фінансових криз», – переконаний Савченко.

Як повідомлялось раніше, видання Bloomberg зазначало, що аналітики американського фінансового холдингу «JPMorgan Chase» прогнозують нову фінансову кризу вже в 2020 році. При цьому її наслідки будуть «менш хворобливими», ніж після кризи 2008-го.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:20 :40