Новини » Світ 1 жовтня, 2018, 15:31
Економіст: США самі фінансували мілітарну міць Росії
ZIK
ZIK

Уся економічна система побудована так, що кошти, які є у банках, все одно надходять до США. Однак, «терорист Володя Путін» вирішив залишати частину із них собі, виводячи у кеш. Відтак, друкуючи гроші для закупок додаткових обсягів нафти, Штати самі фінансували мілітарну міць Росії.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив банкір, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

Він переконаний: основні причини кризи полягають у надмірному зростанні цін на нафту, які «безпідставно» підвищили держави арабського світу та Росія.

«Стартує, фактично, така машина, що розганяє світові ціни. Вони зростають на 30-40% щороку. Та є ще одна, більш розумна держава. США починають друкувати гроші для того, щоб закупити додаткові обсяги нафти. По суті, закладається цей пузир інфляції. Адже у світі з’являється додаткова грошова маса», – розповів Савченко.

Тому він підкреслив: слід зрозуміти, що причина криз приховується у зростанні цін на продукти без відповідних для цього чинників.

«За моїми підрахунками, коли ціни на нафту досягнуть відмітки 100 доларів і більше, слід буде чекати актуальної кризи», – вважає економіст.

Однак, за його словами, економічна система працює так, що усі гроші, які видрукували Штати, все одно повертаються у США. Адже усі резерви нацбанків вони тримають у Федеральній резервній системі чи в Європейському центральному банку.

«Однак, вони пропустили той момент, коли з’явився терорист Володя Путін і почав відкладати гроші собі – виводив у кеш, використовував всілякі злочинні схеми. Вони не повинні були з’явитись, адже Росія їх не заробляла, а просто піднімала ціни. Наприклад, сьогоднішній дохід РФ – 100 млрд, а завтра буде – 150 млрд. Система зроблена так, щоб ця різниця у 50 млрд. знову поверталась в Америку. Однак, Росія почала залишати собі все більше і більше і витрачала не на кредитування США, а на виробництво зброї», – розповів Савченко.

Відтак, за його словами, РФ стала «супер-мілітарною державою», а США самі фінансували міць Москви.

«Зараз відбувається те ж саме: ціни на нафту зростають, підвищується кредитна активність банків, тому що потрібно кудись вкладати ці кошти. Натомість Росія отримує надприбутки. Вони планували дефіцит бюджету у -2%, а отримають +2%. Це величезні гроші, це десятки мільярдів доларів. Куди підуть ці кошти? На озброєння», – наголосив експерт.

Тому він підкреслив: кризи пов’язані не лише із «кредитним марнотратством», а й з мілітаризацією.

«Ці два явища йдуть паралельно. Тому тут слід копати набагато глибше», – вважає Олександр Савченко.

Як повідомлялось раніше, видання Bloomberg зазначало, що аналітики американського фінансового холдингу «JPMorgan Chase» прогнозують нову фінансову кризу вже в 2020 році. При цьому зазначалось, що її наслідки будуть «менш хворобливими», ніж після кризи 2008-го.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:06 :28