Новини » Економіка 1 жовтня, 2018, 17:14
Економіст пояснив, чому уряд взяв «тайм-аут» у питанні підвищення ціни на газ
ZIK
ZIK

Питання підвищення тарифів на газ для населення відтермінували з огляду на продовження переговорів із МВФ і пошук «прийнятної моделі».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Борис Кушнірук.

Експерт зауважив, що відтермінування остаточного рішення про підвищення тарифів на газ для населення пов’язане із продовженням переговорів із Міжнародним валютним фондом і пошуком моделі, яка дозволить зробити підвищення максимально прийнятним.

Борис Кушнірук наголосив, що в жодній країні питання підвищення тарифів, пенсійного віку тощо не буває популярним – «ніде і ніколи».

«Чим зараз займається уряд? Він узяв тайм-аут, у них ще є строк для того, щоб знайти якесь прийнятне рішення. Притім там питання ще полягає у тому, що воно накладається на проблему... збалансованості бюджету. Уряд зіштовхується із необхідністю врегульовувати ще це питання», – зазначив Борис Кушнірук.

Гість програми пояснив, за якою ціною населенню в Україні продавали би газ, якби уряд у п’ятницю не ухвалив рішення про відтермінування підвищення ціни на блакитне паливо до 18 жовтня.

«Там є хитрість. Ситуація полягає в тому, що на сьогоднішній момент крім того, що відтермінували дату, є спецзобов’язання НАК «Нафтогаз» – той газ, який вони купують в «Укргазвидобування», і газ, який вони купують за кордоном, мають продавати населенню за фіксованою ціною, яку встановив уряд. Якщо з них знімають це спецзобов’язання, тоді єдина ціна, яка є, – ціна, за якою вони продають промисловості. За такою ціною вони мали би продавати газ і населенню, і підприємствам теплокомуненерго», – пояснив Борис Кушнірук.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України продовжив дію спеціальних зобов’язань «Нафтогазу», відповідно до яких компанія продавала газ для потреб населення за зниженими (не ринковими) цінами. Дію рішення продовжили до 18 жовтня 2018 року.

Раніше очільник «Нафтогазу» Андрій Коболєв повідомляв, що КМУ та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 11:53 :54