Новини » Суспільство 1 жовтня, 2018, 13:55
Чорне смачне золото: сьогодні у світі відзначають Міжнародний день кави
Кава. Фото: Pixabay
Кава. Фото: Pixabay

Міжнародний день кави вперше почали святкувати 1 жовтня 2015 року за погодженням з Міжнародною організацією з кави.

Кава – продукт, який найбільше продається після нафти. Щоденно в усьому світі випивається 2,25 мільярди горняток кави.

Перші згадки про каву в Україні датуються 1672 роком – у цей період в Кам’янець-Подільському турки відкрили першу кав’ярню, – пише Місто.

Львів по-справжньому засмакував цим напоєм тільки у XVIII столітті. Галичанин Юрій Кульчицький 1683 року відкрив кав’ярню «Під синьою фляжкою». Це стало поштовхом популяризації кави в Україні. У багатьох народів є свої етнічні традиції, котрі стосуються кави. Греки обожнюють кавову пінку: якщо на сватанні нареченому подали каву без пінки, то про весілля можна забути.

Скандинави займають друге місце після італійців за кількістю уживаної кави. У Копенгагені є так званий район Латте з величезною кількістю кав’ярень. У число відомих кавоманів входили Оноре де Бальзак, Вольтер, Йосип Бродський, Наполеон Бонапарт, Віктор Гюго, Анна Ахматова та Жорж Санд. Надихаючий факт – великий композитор Йоганн Себастьян Бах на честь кави створив Кавову Кантату у 1732 році.

Кава позитивно впливає на серцево-судинну систему організму. Люди, котрі випивають від трьох до п’яти горняток кави щоденно, страждають від захворювань серця майже в три рази менше тих, хто обирає інший напій.

Науковці кажуть, що немає особливої різниці в тому, п’єте ви одне горнятко в день чи три, тому що така кількість не може негативно позначитись на серцево-судинній системі. Цей напій зменшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і Паркінсона, знижує загрозу ракових захворювань, не дає розвиватися хворобі суглобів, підвищує м’язову силу у літніх людей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 05:37 :05