Новини » Світ 30 вересня, 2018, 4:15
Сьогодні у Македонії відбудеться референдум про перейменування країни

У неділю, 30 вересня, жителі Македонії проголосують на референдумі про перейменування країни, що дозволить країні в майбутньому претендувати на членство в Євросоюзі і НАТО.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомляється, на всенародне голосування буде винесено питання: «Ви підтримуєте членство в НАТО і ЄС, приймаючи угоду про назву, укладену між Республікою Македонія та Грецією?».

Йдеться про угоду між Афінами і Скоп’є, яка передбачає перейменування Колишньої Югославської Республіки Македонія в Республіку Північна Македонія.

Як зазначає агентство, щоб результати референдуму мали силу, необхідно, щоб явка виборців перевищила 50%, саме тому противники перейменування мають намір бойкотувати голосування. Зокрема, за бойкот виступає провідна опозиційна партія Об’єднана Македонія.

Відзначимо, що референдум буде носити консультативний характер і не мати обов’язкової юридичної сили. У разі успішного його проведення, щоб внести зміни до конституції країни, парламент повинен буде провести голосування щодо даного питання. Підсумкове рішення має бути схвалене більшістю в дві третини голосів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 16:55 :47