live
Новини » Світ

Палестина через Трампа подала до суду на США

Міжнародний суд отримав скаргу від «Держави Палестини» проти США, в якій стверджується, що розміщення посольства США в Єрусалимі порушує міжнародний договір і його слід перенести.

Про це пише Reuters - повідомляє Українська правда.

Палестина стверджує, що Віденська конвенція про дипломатичні відносини 1961 року потребує, щоб країна розміщувала своє посольство на території приймаючої держави, але Ізраїль контролює Єрусалим військовим способом, а тому його приналежність є спірною.

Нагадаємо, в грудні президент США Дональд Трамп розпорядився, щоб американське посольство в Ізраїлі перемістилося з Тель-Авіва до Єрусалиму. Посольство офіційно було відкрите 14 травня.

У зв’язку з цим на адміністративному кордоні Сектора Газа сталися заворушення, в результаті яких, за даними палестинського міністерства охорони здоров’я, загинули 58 осіб, 2700 – травмовані.

Палестина просить суд «наказати Сполученим Штатам Америки відкликати свою дипломатичну місію з Священного міста Єрусалима».

Палестина була визнана Генеральною Асамблеєю ООН у 2012 році як держава-спостерігач, яка не є членом Організації, хоча її державність не визнана ані Ізраїлем, ані Сполученими Штатами.Loading...
Loading...
Loading...