Новини » Світ 29 вересня, 2018, 18:57
На півночі Польщі археологи відкрили руїни середньовічного міста
Фото: Tomasz Waszczuk /PAP
Фото: Tomasz Waszczuk /PAP

Важливе відкриття зробили археологи у місцевості Старгород, що у Куявсько-Поморському воєводстві Польщі. Науковці знайшли залишки справжнього середньовічного міста.

Про це повідомляє RMF FM.

Протягом кількох десятиліть вчені намагалися встановити первісне місцезнаходження міста Хелмна. Згідно з документами, воно змінювало своє розташування кілька разів. І лише під час розкопок цього року науковцям вдалося наблизитися до розгадки цієї таємниці.

«Первісне Хелмно нам вдалося знайти завдяки використанню найновіших неінвазивних технологій. Використовуючи традиційні археологічні методи, ми так швидко не досягли б бажаного результату», - зазначив археолог Марцін Вевюра.

Хелмно - це одне з двох найстаріших міст на півночі Польщі.

«Ми знали, що первісне розташування Хелмна знаходилося поруч із сьогоднішнім Старогродом, недалеко замку лицарів Тевтонського ордену. Однак, незважаючи на багаторічні дослідження, ми ніяк не могли його точно злокалізувати», - розповів науковець.

У 2016 році, на основі досліджень, археологи окреслили місце, де колись могло існувати Хелмно.

«Наші припущення виявилися правильними. Цього року під час розкопок нам вдалося відкрити регулярну забудову середньовічного міста. Ми також знайшли чимало артефактів, у тому числі металеві предмети: пряжки, наконечники стріл, шпори, і головне - багато фрагментів керамічного посуду виготовленого у 30-40 роках XIII століття, тобто власне у часи першого Хелмна», - акцентував Марцін Вевюра.

Він додав, що місто існувало на цьому місці не довго – згодом під час одного із нападів воно згоріло. Тевтонські лицарі вирішили перенести його на інше місце. Куди саме? На це запитання археологи, ще не готові відповісти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 11:13 :01