Новини » Суспільство 28 вересня, 2018, 15:59
«Стежками війни»: Українські авіакомпанії трактують пільги ветеранів війни по-своєму
ZIK
ZIK

Військовослужбовець Іван Гаврилко бореться проти системи і намагається отримати своє законне право скористатись пільгами на проїзд будь-яким видом транспорту. Адже чоловіку відмовили в безкоштовному авіаперельоті до Києва. Він хотів скористатись послугами українських авіакомпаній МАУ або «Мотор Січ».

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Авіакомпанії на свій лад трактують закон України

 «Я можу їздити кожним видом транспорту, використавши або п’ятдесятивідсоткову знижку в дві сторони, або в один бік – сто відсоткову знижку. Ніхто не збирається літати літаком, як маршруткою», – наголошує військовий Іван Гаврилко.

Військовий обурений, бо офіційної відповіді, чому він не отримав гарантований законодавством безкоштовний авіаквиток від компаній, так і не отримав.

«Є талони, на яких написані види транспорту, а фактично отримати право пільгового проїзду я не маю. Адже авіакомпанії трактують на свій лад тези, які описані в законі», – гнівається колишній боєць Іван Гаврилко.

У військкоматі бійцю видають талони, які він може обміняти на безкоштовні квитки у залізничному, авіа- чи іншому виді транспорту. Один талон дає право на п’ятдесятивідсоткову знижку, два талони – на безкоштовний проїзд. 

Спірний момент в законодавстві щодо пільгового проїзду

«Тут досить цікавий спірний момент. Види транспорту, на які ветерани мають пільги, перераховані через кому, тож це можна трактувати як «або» чи «і». Ми ж вважаємо, що людина може скористатися знижкою і на авіа-, і на залізницею», – зазначає юрист ГО "Юридична сотня" Наталія Шумінська.

Маніпуляції авіаційних компаній

Данило Яковлев, який воював в батальйоні "Азов" отримав талони на проїзд усіма видами транспорту. Хлопець вирішив використати своє право на безкоштовний політ і таки квиток від МАУ отримав. Однак у авіакомпанії  його попередили.

«Якщо я куплю квиток на залізничний транспорт або автомобільний, то потім не зможу полетіти», – говорить боєць "Азову" Данило Яковлев.

Чоловік зізнається, що це його здивувало. Адже на кожному талоні пише вид транспорту, на який він має право. 

«Ця норма, яку вони самі собі придумали, не піддається ніякій логіці. Навіщо нам талони видають, які поділені на категорії?», – запитує боєць "Азову" Данило Яковлев.

Держава має відшкодовувати авіакомпаніям втрачені на пільговиках кошти

«Якщо держава відшкодовує якісь пільги – повинна компенсувати вартість проїзду. Тому якщо перевізники говорять, що вони надають лише п’ятдесятивідсоткову знижку, то це означає, що держава не компенсує повну вартість квитка», – підкреслює нардеп Наталія Веселова.

Водночас, у компанії «Мотор Січ» на журналістський запит щодо пільгового перельоту відповіли, що надають безкоштовний квиток учасникам АТО, незалежно від того, чи вони користувались залізничним транспортом. Та про те, яка кількість бійців скористалась їхніми  послугами, там сказати не можуть, бо не ведуть статистику. Натомість компанія МАУ не запит так і не відповіла.

Попри юридичні нюанси, бійці зізнаються, що будуть і надалі боротися за передбачені для них законодавством пільги. Бо для них це інша війна – проти корупції та бюрократизму.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Рада продовжила податкові і митні пільги для учасників війни на Донбасі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 09:07 :44