Новини » Світ 28 вересня, 2018, 5:42
Прем’єр-міністр Ізраїлю на Генасамблеї ООН заявив, що Іран має таємний ядерний завод і склад

Прем’єр-міністр Ізраїлю Бенджамін Нетаньяху заявив, що Іран має таємний ядерний завод і склад в Тегерані, але не надав жодних доказів претензії чи деталей.

Про це пишуть Ніколь Гаует та Елізабет Джозеф для CNN.

NEW YORK, NY - SEPTEMBER 27:  Prime Minister of Israel Benjamin Netanyahu addresses the United Nations General Assembly on September 27, 2018 in New York City. (Photo by John Moore/Getty Images)

Нетаньяху, виступаючи перед Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй, заявив, що поділився з цією інформацією з Міжнародним агентством з атомної енергії та розвідувальними службами.

«Що я збираюся сказати, раніше не було сказане раніше. Сьогодні я вперше розповідаю про те, що в Ірані є ще один таємний об’єкт в Тегерані», – сказав Нетаньяху. «Секретний атомний склад для зберігання величезного обсягу обладнання та боєприпасів й матеріалів із програми таємної ядерної зброї Ірану».

Ізраїльський лідер показав Генеральній Асамблеї як виглядають супутникові знімки з передбачуваних складських та архівних сайтів, а потім презентував ООН ще один візуальний зразок, який вказував координати Google Map того, що він назвав секретним складом.

Заява Нетаньяху відбулась через кілька місяців після того, як Ізраїль оголосив про те, що він викрав багато ядерних матеріалів та документів із застарілого іранського складу. Оприлюднивши повідомлення 1 травня, Нетаньяху стверджував, що він показав, що Тегеран обманював щодо своїх ядерних амбіцій, коли займався переговорами довкола іранської ядерної угоди 2015 року, офіційно відомої як Об’єднаний Комплексний План Дій.

У четвер Нетаніягу заявив, що він розкриває існування другого, раніше невідомого складу.

У травні ми розкрили сайт таємного атомного архіву Ірану – саме тут, «сказав він, вказуючи на плакат», в районі Тегерану Шорабад. Сьогодні я показую сайти другого об’єкта – таємного атомного складу Ірану... в районі Тегерану Теукзабад, всього за три милі далі».

Під керівництвом щорічних дипломатичних зборів, ізраїльські та американські офіційні особи заявили, що вони будуть зфокусовані на Ірані та його регіональній активності.

Ізраїльський офіцер напередодні тижня ООН заявив CNN, «пріорітетом номер один, два та три є Іран. Основна увага буде зосереджена на тому, як ми можемо працювати разом, зосередити увагу на зміні політики та способи спільної роботи проти Ірану».

Уряд Нетаньяху рішуче виступив проти ядерної угоди, яку Трамп протягнув у травні, навіть якщо інші сторони – Великобританія, Франція, Німеччина, ЄС, Росія, Іран та Китай – «застрягли» в пакті.

CNN запросив додаткову інформацію про претензії Нетаньяху з посольства Ізраїлю у Вашингтоні, а також від дипломатичних місій всіх країн, які залишаються підписантами іранської ядерної угоди.

Переклад І.Филипіва

Як повідомлялось раніше, Ізраїль закидає Ірану приховування розробок ядерної зброї.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 19:48 :47