Новини » Політика 28 вересня, 2018, 12:47
Клих в російській тюрмі дуже чекає листів з України
Станіслав Клих. Фото: Антон Наумлюк
Станіслав Клих. Фото: Антон Наумлюк

Політв’язень Кремля Станіслав Клих має дещо кращий вигляд, проте постійно скаржиться на біль у серці, нирках і ногах.

Про це повідомила його мати Тамара Клих, яка мала триденне побачення з сином у російській в’язниці, передає «Українська правда».

«Страшно тяжка дорога була, якби не консули наші, то не знаю, як би добратися. Допомогло дуже консульство. Три доби бачилися у тюрмі. Так, з виду Стас краще виглядає, ніж був минулого року, – я востаннє його минулоріч бачила. Зараз виглядає трохи краще. Але скаржиться, що страшно болить серце, увесь час на ліках, болять нирки і ноги», – цитує матір ув’язненого видання.

За її словами, на погіршення самопочуття її сина могли вплинути і ліки, які йому приписали в лікарні.

«Коли його забрали у Магнітогорськ в лікарню, то там же колять і не кажуть, що вонивводять. Там якісь порошки і уколи давали. І в їжу щось підсипають, Стас каже, що відчувається це. То він відмовляється і більше з магазина харчується. Але ж там кожного разу треба писати заяву. І через 3-4 години прийдуть, а можуть і не прийти, тож мусиш їсти ту бурду. Каже, дають таку їжу, що жах», – розповіла Тамара Клих.

За її словами, умови у в’язниці страшні.

«Холод, все брудне, навіть білизну попрати не можна, бо вода – лід. Сам страшний, брудний. Звичайно, там, де нас приймали, то і ремонт був, і вода в туалеті. То Стас сказав, що в рай попав, бо і мама поруч, і постіль геть інша. Я трохи кип’ятильником нагріла води, то хоч трохи ту робу випрала. Бо не дають ні спортивного (одягу передати, – ред.), нічого; шкарпетки лише взяли, дві майки. Ще термобілизну дозволили», – сказала Тамара Клих.

Вона зазначила, що син з моменту, як тільки його привезли до в’язниці у Верхньоуральську, сидить в одиночці.

Попри побачення з сином, Тамара Клих дуже засмутилася, бо у в’язниці відмовилися взяти передачу, яку вона привезла.

«Дуже засмучена, там (під час побачення, – ред.) годувала я його, а от передачу не взяли. У Магнітогорську живе двоюрідний брат Стаса, моєї сестри син. Він передавав Стасу передачу. Я просила, щоб багато не брав, бо я ж їду. То їм побачення не дали, але передачу від брата взяли. А потім мені відмовили, бо «була вже передача». Я їм кажу, що дозволено ж 20 кг, він же точно стільки не передавав. А вони кажуть, хай навіть кілограм, то вже рахується передача, і нічого не взяли. Засмутилася», – сказала мати політв’язня.

Частину своєї передачі вона вислала сину посилкою з Магнітогорська, бо, за її словами, з України посилки у в’язниці не беруть.

«Стас дуже вдячний усім, що згадують, сумує страшно за домом. Просить, щоб писали йому листи. Його адреса: 457670 Россия, Челябинская область, г. Верхнеуральск, ул. Северная, 1 ФКУ – тюрьма, Клых Станислав Романович, 1974 г.р. Писати треба російською, бо інакше листи не доходять», – сказала мати в’язня.

Вона додала, що Стас у своє звільнення не вірить.

«Тому у мене прохання до вас. Напишіть, хай люди пишуть листи. Не тільки Стасу, всім нашим політв’язням, бо то для них розрада і підтримка», – підсумувала мати в’язня Кремля.

Читайте більше новин на тему: Станіслав Клих.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 05:30 :01