Нардеп Купрій заявив, що директор НАБУ возив справи до посольства США

ZIK

Антикорупційний орган не повинен заплющувати очі на топ-корупцію, навіть якщо у справі фігурують «спонсори», які його створювали.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Віталій Купрій.

Політик, коментуючи заяву посла США Марі Йованович на підтримку НАБУ, зауважив, що це «гарна міна, коли погана гра».

«Наче, й треба підтримати, але результатів немає... Наскільки мені відомо, пан Ситник разом із детективами іноді у певних провадженнях забирав справи, приїжджав у США й… отримував певні консультації і розголошував таємницю слідства. Це заборонено. Так робити не можна», – наголосив Віталій Купрій.

На його думку, НАБУ може отримувати технічну допомогу чи консультаційну, а ось щодо конкретного розслідування справ – не потрібно виконувати будь-які вказівки, адже Бюро має бути незалежним органом.

«Хочу нагадати кілька цікавих епізодів. Посол США заявляє про підтримку за те, щоб не було корупції, і про 250 млн дол., які Пентагон і Конгрес США схвалили як допомогу нам на обороноздатність. А я нагадаю, що НАБУ зараз, за моєю заявою, розслідує обставини, як «Укрзалізниця» закупила тепловози у США «General Electric» і переплатила 300 млн дол. Тобто ми фактично сплатили американцям більше, аніж вони нам надали допомогу. Як у цій ситуації НАБУ буде розслідувати, коли будуть задіяні США? Я абсолютно впевнений – воно нікуди не піде», – заявив Віталій Купрій.

Гість програми наголосив, що антикорупційний орган не повинен заплющувати очі на топ-корупцію, навіть якщо у справі фігурують «спонсори», що його створювали.

Нагадаємо, в НАБУ повідомили, що з-поміж 155 кримінальних проваджень, в яких детективи НАБУ завершили досудове розслідування, а прокурори САП скерували обвинувальний акт, у 49 провадженнях навіть не відбулося підготовче засідання, на якому справу мають призначити до розгляду по суті.

Як повідомляли раніше, посол США Марі Йованович висловила підтримку детективам НАБУ під час візиту в Бюро з нагоди третьої річниці його діяльності.

Додамо, Генпрокурор України Юрій Луценко зазначив, що через міжособистісний конфлікт директора НАБУ Артема Ситника та керівника САП Назара Холодницького робота антикорупційних органів не дає результатів, і необхідне проведення аудиту.

Loading...