Новини » Світ 28 вересня, 2018, 12:59
Експерт: «Петров» і «Боширов» поставили під питання професійність спецслужб РФ
ZIK
ZIK

Справа «Петрова» і «Боширова» продемонструвала непрофесіоналізм російських спецслужб. Знаючи, що Велика Британія якраз спеціалізується на вуличному відеоспостереженні і там на кожному світлофорі – по кілька камер, ці розвідники приїжджали туди тричі. До того ж, їх ще й затримували на території Нідерландів. Та, можливо, у військовій розвідці Путіна просто не так багато людей, готових виконувати подібні завдання.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив експерт з питань зовнішньої політики та політики безпеки Олексій Куроп’ятник.

Він наголосив: останнім часом «дуже рельєфним» стає питання професіоналізму російських спецслужб. Адже фігуранти справи Скрипаля «Олександр Петров» та «Руслан Боширов», який виявився полковником ГРУ Анатолієм Чепігою, перебували на території Великобританії аж тричі. До того ж, їх арештовували правоохоронці інших країн.

«Вони туди приїхали у 2016 році на два місяці, потім – у 2017-му і вже у березні 2018-го для виконання замаху на вбивство. Окрім того, вони були затримані у Гаазі. Їх арештували, а потім відпустили, тобто, вони вже перебували у руках спецслужб», – зауважив Куроп’ятник.

Відповідаючи на запитання, чому для організації замаху на Скрипалів Росія відправила на завдання розвідників із уже заплямованою репутацією ,  : ймовірно, через те, що у путінській військовій розвідці не так багато людей, які б погодились виконувати такі завдання.

«Самі виконавці цього небезпечного завдання заїжджали на цю територію тричі. Вже це вказує, що заходи конспірації не виконуються у повному обсязі. Це ставить під питання їх професіоналізм», – підкреслив експерт.

Окрім того, експерт розповів: після 2001 року, коли почалась війна з тероризмом, кілька провідних держав Заходу почали спеціалізовуватись саме на окремих напрямках боротьби із цим явищем.

«Ізраїль почав будувати найкращі у світі захисні стіни проти палестинців, США – взялась за операції по відновленню Іраку, Велика Британія ж почала спеціалізуватись на вуличних відеоспостереженнях. Це, фактично, найбільш оснащена, технічно досконала держава, в якій кожне перехрестя має по декілька камер спостереження. Як можна було у цій ситуації приїжджати туди тричі? На мою думку, це просто безглуздя», – наголосив Олексій Куроп’ятник.

Як повідомлялось, видання The Times написало, що полковник Головного розвідувального управління РФ Анатолій Чепіга («Руслан Боширов») міг бути знайомим з екс-співробітником ГРУ Сергієм Скрипалем, який вирішив перейти на бік британської розвідки. Відтак, помста і особиста розправа могли зіграти певну роль у замаху на Скрипаля.

Окрім того, видання The Telegraph повідомило, що британські спецслужби ідентифікували третього підозрюваного у спробі вбивства Скрипаля та його доньки Юлії. За інформацією ЗМІ, ще до прибуття у Британію «Петрова» і Боширова-Чепіги в Солсбері приїжджав співробітник ГРУ, який проводив розвідку на місцевості.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 06:40 :18