Новини » Політика 27 вересня, 2018, 16:53 блоги
За багатьма нападами, особливо на півдні України, стирчать вуха Москви. Як зупинити сценарій
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

Реакція керівництва держави і, перш за все, керівництва МВС, СБУ і прокуратури на терор проти громадських активістів має бути рішучою й безкомпромісною. Держава має задіяти всі можливості для швидкої й жорсткої відсічі цьому терору.

Спроби і далі робити вигляд, що повсюдні напади на активних і патріотичних громадян є випадковим збігом чи самодіяльністю дрібного криміналітету матимуть тяжкі й непередбачувані наслідки.

По-перше, тому, що непокаране зло зростає. Спроби займатися імітацією замість серйозних розслідувань, доручати розслідувати справи тим, кого треба гнати з правоохоронних органів, кругова порука і безкарність – головна причина наростання насильства, через що жодна людина не може почуватися в безпеці.

По-друге, ця безкарність та імітація знищує рештки довіри до влади, змушує людей думати, що верхівка держави і правоохоронних органів заодно з бандитами або, як мінімум, байдужа до безпеки громадян, а відтак штовхає на радикальні засоби самооборони з усіма наслідками для країни.

По-третє, для мене цілком очевидно, що за багатьма нападами, особливо на півдні України, стирчать вуха Москви і прагнення проросійських сил до реваншу й терору проти українських патріотів. Причому ці проросійські сили почуваються впевнено, бо мають дах в особі посадовців місцевої влади і правоохоронних органів.

Якщо на Банковій, на Володимирській і на Богомольця не усвідомлять рівня загрози, московські режисери розкрутять маховик терору так, що він ударить і по нових активістах, і по владі, і по державі в цілому. Причому робитимуть це руками самих українців.

Сьогодні зірвати такий сценарій ще не пізно: треба покарати замовників, організаторів і виконавців нападів, очистити правоохоронні органи від тих, хто «кришує» бандитів, всерйоз узятися за московську агентуру на Одещині та в інших південних областях України.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 07:22 :51