Викиди «Кримського титану»: на Херсонщині відновили навчання у школах та садках

Завод «Кримський титан» в Армянську, анексований Крим. Фото: Гусаков Вячеслав/УНІАН

У наближених до анексованого Криму населених пунктах Херсонської області відновили навчання після того, як школи та дитсадки закрили через хімічні викиди з заводу «Кримський титан».

Про це повідомили у прес-службі Херсонської обласної державної адміністрації,передає «Громадське».

Навчання призупиняли на період з 7 до 20 вересня у Чаплинській, Каланчацькій та Мирненській об’єднаних територіальних громадах. Звідти на відпочинок та оздоровлення до Скадовська відправили 407 дітей та 108 дорослих.

20 вересня усі діти та батьки повернулися додому, а у школах та садках з 20-го числа відновили навчання.

Також в ОДА напередодні Громадському повідомили, що більше викидів з заводу «Кримський титан» не спостерігали.

На півночі окупованого Криму – в Армянську – стався викид невідомої речовини в атмосферу. Через нього утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.

Ймовірною причиною цього називали випари вмісту кислотонакопичувача, який використовує завод «Кримський титан».

Про це активно відреагували користувачі соцмереж.

Почали з’являтися повідомлення, що через хімічні випаровування в Армянську, на півночі окупованого Криму, металеві предмети покриваються іржею і навіть запаковані таблетки зеленіють.

Згодом прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України повідомила про те, що на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму. Український омбудсмен передала інформацію про екологічну катастрофу в Армянську в ООН і ОБСЄ.

3 вересня токсичні хімічні речовини виявили в повітрі в Херсонській області.

Прикордонникам, які несуть службу на адмінкордоні з Кримом, видали засоби спецзахисту через хімічні викиди.

Директор «Кримського титану», розташованого в анексованому Російською Федерацією Криму, заявив, що роботу заводу повністю припинять.

Довідка IA ZIK.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Loading...