Новини » Суспільство 27 вересня, 2018, 21:46
Учні столичної школи навчаються за підручником, в якому Росію називають миролюбною державою
ZIK
ZIK

Третьокласники на уроках російської мови дізнаються про велич сусіда. У підручнику країну-агресора називають миролюбною державою. Книжку планували зняти з навчальної програми ще два роки тому, але замість цього просто заклеїли сторінки.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

У 54-й школі Києва іноземну вивчають не всі. Серед майже двадцяти третьокласників відсутня донька Діани Кушпіль. Дівчинка не ходить на уроки, бо мову, за словами матері, викладають у школі надто політично.

«Я не проти того, щоб діти вивчали російську мову, але мені не подобається те, в який спосіб її викладають. Припускала, що діти вивчатимуть правильне написання букв, без політичних моментів», – наголошує мама третьокласниці Діана Кушпіль.

Повністю відмовитися від вивчення предмету, каже, не може, бо дитину не атестують. Та все ж просить директора звільнити доньку від уроків й пропонує вивчати російську факультативно. Додає, що найбільше в підручникові обурив параграф, присвячений символам Російської Федерації.

«У підручнику описаний двоголовий орел, як сильний і гордий птах, з яким воювати небезпечно й без сенсу», – каже Діана Кушпіль

Водночас у школі пояснюють: дітей навчають за програмами, які затверджують у Міністерстві.

Ніхто не ставив акцент на тому, що російська мова має певні привілеї. Ми вирішили просто заклеїти деякі сторінки»,  – говорить директорка школи 54 Ірина Ковальова.

Два роки тому в Міносвіти вже намагалися зняти підручник із навчальної програми. Ініціативу підтримала й письменниця Лариса Ніцой. Стверджує, що в цих книжках нав’язують російську модель бачення світу.

«Написано, що Україна – «многонациональная страна». Це неправильна модель. Наша держава – моноетнічна, навіть згідно з даними ООН. До того ж у підручнику популяризується трепетне ставлення до російських символів. Українці не можуть до них так ставитися, відколи РФ – це країна-агресор», – пояснює письменниця Лариса Ніцой.

У Міносвіти пояснюють письмово, мовляв, передрукувати майже 60 тисяч підручників не можливо. Тому ще в 2014 році мали би видрукувати нову сторінку без державних символів Російської Федерації. Далі передати в навчальні заклади.

Втім у 54 школі кажуть, що таких сторінок не находили. 

«У листі Міністерства освіти за 2014 рік написано, що перший параграф треба відкликати. Замість них нам мали прийти вклейки. І де вони? Нема», – каже методистка Департаменту освіти Солом’янської РДА Оксана Підгорна.

Російську мову за цими ж підручниками третьокласники вивчатимуть щонайменше ще два роки. Повністю ж передрукувати навчальні матеріали в Міносвіти планують аж 2020.

Нагадаємо, в київських школах виявили підручники з російською пропагандою.

Вікторія Козуб, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 20:47 :04